EN|RU|UK
 Політика України
  7263  39

 У ході обшуків на 41 спиртзаводі податківці вилучили близько 980 тонн спирту на 180 млн гривень

обыск спирт

У цілому в ході обшуків на 41 спиртзаводі ДП "Укрспирт" було вилучено близько 980 тонн спиртовмісної рідини вартістю близько 180 млн гривень.

Про це в своїй статті на Цензор.НЕТ пише Тетяна Бодня.

Як зазначається, зараз вирішуються питання призначення інвентаризації залишків продукції і сировини, які перебувають на спиртзаводах, а також проведення експертиз зразків вилученої продукції.

У податковій міліції стверджують, що проводять обшуки на заводах ДП "Укрспирт" не вперше. У коментарі "Цензор.НЕТ", перший заступник голови ДФС Сергій Білан пояснив, що рішення про одночасні масові обшуки було прийнято після отримання в ході досудового розслідування відомостей про факти порушення цим підприємством чинного законодавства України та ймовірного неврахованого виготовлення продукції.

"Останнім часом під час документування злочинної діяльності підпільних цехів з виготовлення лікеро-горілчаних виробів податковою міліцією фіксуються факти надходження до них необлікованого спирту, виготовленого на потужностях вітчизняних спиртових заводів", - зазначив Білан.

За даними слідства, незаконне виготовлення спирту на потужностях легальних спиртових заводів здійснюється з неврахованої сировини, що закуповується у населення (пшениця, кукурудза і т.д.) або у цукрових заводів (меляса бурякова) за готівкові кошти. При цьому здійснюється документальне оформлення операцій із закупівлі сировини за значно завищеними цінами у фіктивних фірм або пов'язаних з керівниками спиртозаводів суб'єктів господарювання.

Також не враховане виготовлення спирту можливо на потужностях заводів, які офіційно звітують про відсутність виробничої діяльності.

За словами Білана, підприємства ДП "Укрспирт" для виробництва необлікованого спирту могли здійснювати закупівлі сировини по всій території України у фіктивних підприємств. Це підтверджується висновками акту Державної фінансової інспекції України "ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП" Укрспирт "від 2015 року, згідно з яким встановлена недостача сировини на загальну суму 90 млн грн.


Детальніше про те, чому такий масштабний наступ на тіньовий ринок почався саме зараз, які існують основні схеми, хто отримує від них доходи, і коли країна перестане втрачати на них мільярди, читайте в статті "Масові обшуки на спиртзаводах: стали відомі подробиці спецоперації"

Источник: https://ua.censor.net.ua/n449123
VEhrNGRrdzVReTh3VERkUmRFNURkekJaVEZGMWRFTXJNRXhNVVhORFJGRjJUa2RYTUV4MlVteDBSMGN3V21KU2FqTjZVWFowUTNnd1dXcFNaemxETm1aT1IwSXdUQzlSZFU1SFFUQlpTamd3UzFCUmRYUkhRVEJaU0ZGMk9VTTBNRmxFVW1kdWVsRnNUa05yTUV0RlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору