EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  3961  37

 Перший український Музей науки відкриють у Києві восени 2018 року

музей

В Україні буде створено перший Музей науки - його розмістять у Києві, за адресою вул. Антоновича, 180.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Міносвіти.

За даними відомства, поект реалізують у межах державно-приватного партнерства: інвестор має виконати ремонт і реконструкцію приміщень, а також створити унікальний освітній простір, частиною якого буде Музей. Відповідний договір підписано сьогодні, 27 липня 2017 року, між Фондом держмайна та компанією "Альдо", поручителем угоди виступила відома девелоперська компанія "Центр комерційних площ".

Будівля, яку реконструюватимуть, перебуває в управлінні Міністерства освіти й науки України і має 5000 кв. м вільних площ. Зараз у цьому приміщенні - УкрІНТЕІ та Державна наукова-технічна бібліотека. Після реконструкції вони отримають відремонтовані приміщення із сучасними системами опалення та вентиляції, архівним і бібліотечним обладнанням тощо.

"Цей проект має стати показовим прикладом державно-приватного партнерства. У результаті його реалізації мільйони українських дітей зможуть не лише дізнатися багато цікавого про навколишній світ, а й отримати перший практичний досвід наукової роботи. Вони матимуть змогу займатися в секціях, проводити досліди, експерименти, а в старшому віці - презентувати власні наукові розробки та втілювати їх у життя", - розповів заступник міністра освіти й науки України Роман Греба.

За словами інвестора, орієнтовна вартість проекту - 150 млн гривень. Його реалізація розрахована на 1 рік. Проектні роботи планують розпочати вже у серпні, а будівельні роботи - у жовтні цього року.

Освітній простір буде багатофункціональним і матиме кілька десятків різних зон. Це експозиції (хімія, фізика, космос, підводний світ, роботи і т.д.), майданчики для майстер-класів і відеодемонстрацій, науковий театр, зона невагомості, лабіринт, відкрита бібліотека тощо.

Також дивіться: Український школяр виграв Олімпіаду в США за винахід із очищення води. ФОТО

Заплановано, що музей стане майданчиком наукової освіти, на базі якого побудують безперервну освітню вертикаль - від дитячого здивування, викликаного першим науковим досвідом, до першого наукового відкриття й інтелектуального стартапу.

Щоб реалізувати цю ідею, комплекс поділять на такі простори:

• Експлораторіум - освітні майданчики з інтерактивними експонатами, які пояснюють дію законів природи (дошкільний вік, молодша школа).

• Дитячі наукові студії (молодша та базова школи).

• Наукові секції (базова та старша школи).

• Відкриті лабораторії - для дослідницько-експериментальної роботи з природничих, точних, інженерних, суспільних і гуманітарних дисциплін (старша школа).

• Науковий коворкінг і науковий інкубатор - для доведення наукових ідей до впровадження (старша школа, студенти, молоді науковці).

• Тренінговий центр для педагогів.

• Профорієнтаційний та діагностичний центр для дітей і підлітків.

Базою для нового освітнього простору стане учнівська науково-дослідницька лабораторія та інші напрацювання в цій сфері Малої академії наук. МАН також стане упорядником Музею, а фахівці академії братимуть безпосередню участь у його створенні. До цього процесу долучать і польських експертів, які свого часу робили Центр науки "Копернік" у Варшаві.

Довідково: Будівлю було зведено 1971 року. Тривалий час будівля перебувала в занедбаному стані через відсутність достатнього фінансування: грошей не вистачало не тільки на ремонт, але й на утримання будівлі. Зараз у приміщенні працюють 150 співробітників УкрІНТЕІ та 75 - Державної науково-технічної бібліотеки. Під час реконструкції вони не припинятимуть своєї роботи.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n449465
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU1p6bEROakJNUWpnd1RIcFNaemxETXpCTVdGRjFXSHBSYms1SFZ6Qk1NMUYyZEVkQ01FeE1VbXgwUjBNd1RHZzRNRXB5VVhWT1IxZ3dURWs5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору