EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  23529  66
Матеріали за темою:

 Порошенко підписав закон про обов'язковий облік теплової енергії та водопостачання

закон порошенко законопроект указ подпись подписание одобрение утверждение

Президент України підписав Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", який визначає правові, економічні й організаційні основи забезпечення комерційного, зокрема розподільного, обліку послуг із постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента України.

Цим Законом вводиться обов'язковий облік тепла та води. Завдяки обліку населення буде платити тільки за спожиті ресурси. Введення норм цього Закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Нормами Закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни й абонентського обліку, особливості зняття показників вузлів обліку і відповідного розподілу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові засади формування рахунків на оплату комунальних послуг.


Реалізація Закону дозволить підвищити ефективність функціонування сфер теплопостачання і централізованого водопостачання, створити стимули раціонального використання водних і енергетичних ресурсів, а також буде сприяти налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб'єктами господарювання, що надають відповідні послуги.


За оцінками експертного середовища, ухвалення закону дозволить знизити на три чверті обсяг неврахованих витрат води у внутрішньобудинкових системах і скоротити споживання теплової енергії упродовж 1-3 років у середньому на 15-20%, що, своєю чергою, сприятиме зменшенню споживання газу і скороченню викидів парникових газів.

Закон розроблено задля імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це виконання взятих Україною зобов'язань перед Європейським Союзом.

Нагадуємо, в бюджеті на 2017 рік передбачено 40 млрд грн на субсидії населенню для оплати послуг ЖКГ. Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявляв, що на субсидії у 2017 році може знадобитися близько 52 млрд грн.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n449499
TUZsTVVYTk9SMEV3VEdwU2FFNURORWxPUXpJd1RISlJjM2s0ZGpCS0wxRjJkRWRCTUV3M1VtbE9RekV3VEROUmRYUkRLMHg1TDFGdmRFTjNNRmxFVVhWT1IwVXdUR2RuTUV3elVYTkRSRkZ6ZEVNck1FeFVVbWN6ZWxGME9VTjNNRXh5VVhaMFF6bG1Ua01yTUV3dlVYTk9RemN3VEZoUmRtUkRPVEJaT1Rnd1RGaFJkbVJETVRCWlJGRnpPVU1yTUV4WVVtaE9RekV3VEhKU1ozUkROREJNVEZGMlpFZFhNRmxJVW1kMFIwMW1Ua041TUV3M1VYUk9RM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору