EN|RU|UK
 Суспільство
  3202  23

 Заяви на вступ у виші подали понад 500 тисяч абітурієнтів, - Гриневич

гриневич

Понад 500 тис. абітурієнтів подали заяви на вступ у вищі навчальні заклади України, 1 серпня оприлюднено списки тих, хто отримав місця державного замовлення

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на прес-конференції в п'ятницю в Києві.

"За оперативними даними, цього року заяви у виші на всі освітньо-кваліфікаційні рівні подали 511 146 вступників", - сказала вона.

Міністр нагадала, що нинішнього року абітурієнти мали право подавати 9 заяв на 4 спеціальності. При цьому вона додала, що в озвучених нею цифрах не враховано абітурієнтів навчальних закладів військової спрямованості, оскільки їхні дані не оприлюднюють.

Гриневич констатувала, що перші тижні вступної кампанії були проблеми з використанням нового програмного забезпечення для відповідного реєстру. При цьому проблеми оперативно усували і під час вступної кампанії це програмне забезпечення вдосконалювали.

"Але проблема полягає не тільки в програмному забезпеченні, а й в недостатньо чіткому введенні даних як самими абітурієнтами, так і приймальними комісіями ВНЗ. Саме тому передбачено конкретний час на верифікацію даних (абітурієнтів, - ред.)", - пояснила міністр.


Вона зазначила, що зараз завершують верифікацію даних.

"Ми розраховуємо, що своєчасно, до 12 години 1 серпня, буде оприлюднено перелік вступників, які отримують рекомендації на бюджетні місця за результатами адресного розміщення державного замовлення", - сказала Гриневич.

За її словами, якщо знадобитися відтермінування, щоб уникнути порушення прав деяких вступників, про це додатково повідомлять.

Гриневич також нагадала, що абітурієнти, яких рекомендують для зарахування на місця державного замовлення, повинні будуть до 5 серпня виконати вимоги, передбачені умовами вступу. Їх зарахують на місця державного регіонального замовлення до 7 серпня. Зарахування на навчання у ВНЗ за кошти фізичних і юридичних осіб відбудеться до 30 вересня.

За даними Міносвіти, найбільшу кількість заяв абітурієнти подали в Київський національної університет ім. Т. Шевченка (майже 59 тис.), Львівський національний університет ім. І. Франка (майже 49 тис.), Національний університет "Львівська політехніка" (понад 47 тис.), Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут" ім. І. Сікорского (майже 43 тис.), Київський національний торговельно-економічний університет (понад 34 тис.).

"Топ-10 (ВНЗ, - ред.) практично не змінилися з минулого року. Приємно, що серед них є й регіональні університети", - сказала міністр.

Вона також додала, що для міністерства важливо через місця державного замовлення підвищувати попит на технічні спеціальності і підготовку вчителів початкової школи.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n449509
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3VEROUmMwNURNREJaV0ZGMmRFTXdNRXhpVVhSa1F6a3dURE5TYWpONlVYTjBRemt3VEdRNE1FcDZVbXgwUXprd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору