EN|RU|UK
 Політика України
  20201  135

 Ми голосували за главу Верховного суду Романюка, який підтримав диктаторські закони, бо він не корупціонер, - член ВККСУ Щотка

щотка

Вища кваліфікаційна комісія суддів не погодилася з висновками Громадської ради доброчесності щодо глави Верховного Суду Ярослава Романюка, який підтримав "диктаторські закони 16 січня", і визнала його достатньо добропорядним, "бо він не корупціонер".

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ повідомив член ВККСУ Станіслав Щотка, відповідаючи на запитання, чому комісія не погодилася з висновками ГРД щодо Романюка, який публічно підтримав "диктаторські закони 16 січня".

"По-перше, він не корупціонер. З цією тезою погоджуються і представники ГРД. По-друге, щодо ситуації з так званими "законами 16 січня" він дав своє пояснення. Розповів, що мав на увазі і щодо чого висловився. Це не увесь блок, а лише законопроект щодо безпеки і незалежності суддів. У підсумку він сказав і, мені здається, був при цьому щирим, що зробив архісерйозну помилку. Він це визнав публічно, на камери", - заявив Щотка.

При цьому він відмовився відповідати на запитання, чи голосував він особисто, щоб Романюк пройшов далі.

"Голосування було не одноголосним. Було 11 "за", а 3 - "проти". Я не скажу вам, як відбувалося голосування, інакше легко вирахувати і все інше. Нехай інтрига залишається", - сказав член ВККСУ.


Відповідаючи на запитання, чому в комісії так бояться публічного голосування, Щотка зазначив: "Ми довго і важко обговорювали це питання і прийшли до закритого голосування, важаючи, що рішення має ухвалюватися конфіденційно. Це не має бути рішення, яке продиктоване ситуацією, під зовнішнім тиском. До того ж закон говорить про те, що питання розглядається відкрито, а ось голосування відбувається за відсутності кандидата або будь-яких інших осіб. Вчинивши інакше, комісія відверто порушила б закон".

Коментуючи ситуацію з суддею Вовком, який вибув із конкурсу на час, поки НАБУ веде розслідування, Щотка заявив: "У чинному законі про судоустрій і статус суддів є норма, яка говорить: якщо комісія в процесі кваліфікаційного оцінювання встановить наявність обставин, які свідчать про корупційні ризики, і це підтверджується існуючими кримінальним провадженням, вона має право призупинити оцінювання кандидата. Комісія так вчинила в шести випадках, включно із суддею Вовком. Якби розслідування було закінчено та винесено остаточне рішення, скажімо, про закриття провадження в період, поки ще триває конкурс, нам би довелося продовжувати процедуру. Конкурс полягає в тому, що комісія має визначити 30 кандидатів у кожному касаційному суді в складі Верховного Суду, які зайняли найвищу позицію в рейтингу. Після того, як ми цей рейтинг визначили і своїм рішенням затвердили, конкурс завершено. Зокрема і для тих, хто перебуває тимчасово поза цим процесом".

Також, за словами Щотки, зараз із комісією судяться близько 30 осіб із різних причин.


Коментуючи той факт, що комісія подолала понад 40% висновків Громадської ради доброчесності та допустила до фіналу чимало одіозних особистостей і людей з сумнівною репутацією, член ВККСУ зазначив: "Громадською радою доброчесності зроблена дуже велика робота. При тому, що для них ніхто не створював жодних якихось спеціальних умов, вони були в цейтноті часу. Зібрати інформації потрібно було багато, а на її перевірку часу не було взагалі. Це видно за обсягом і якістю аналізу матеріалів. Класична перевірка передбачає, що той, кого перевіряють, може прийти і порозумітися. Громадська рада пішла шляхом, коли вона не стала слухати пояснень кандидатів, запропонувавши їм надсилати матеріали. Це навіть із їхніх засідань видно. Тому вийшло таке. Висновки до ВККС потрібно було подавати швидко, і їх подавали. А документи, пояснення з боку кандидатів надходили пізніше. Громадська рада в деяких випадках навіть змушена була скасовувати свої висновки. Я не драматизую ситуацію. Просто констатую факт. Значить, і вони знайшли аргументи, щоб свої власні висновки скасувати. І це були не якісь ситуативні висновки. Це стосувалося і неправильного декларування майна. Наприклад, так було з пані Білецькою".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n449585
VEhrdlVXOU9ReXN3VEhwUmMwNURPVEJaTjFGMWFUaDJNRmxJVW1jNVF6QXdURlJTYWpONlVXdDBRMkV3U25KUmIyUkRhZz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору