EN|RU|UK
 Суспільство
  16858  160

 "Пенсії автоматично перераховуватимуться щорічно з урахуванням зростання середньої заробітної плати та інфляції", - Гройсман

гройсман

Пенсійна реформа передбачає адекватне пенсійне забезпечення для різних категорій громадян.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на Facebook.

Він навів запитання читачки: "Кажуть, що від пенсійної реформи виграють ті, хто вже перебуває на пенсії, оскільки для них проведуть перерахунок, тобто осучаснення. Але програють ті, хто йтиме на пенсію наступного року. Оскільки реформа передбачає зниження коефіцієнта, за яким враховується страховий стаж, з 1,35 до 1".

Глава уряду відповів: "Від запропонованої нами пенсійної реформи не програють ні ті, хто вже на пенсії, ні ті, хто лише збирається виходити на пенсію. Принаймні хоча б тому, що без змін у нинішній пенсійній системі через кілька років без пенсій можуть залишитися всі".


"Що стосується коефіцієнта 1,35, то свого часу його введення було такою собі передвиборчою маніпуляцією, яка дозволила разово підняти пенсії. Надалі наявність цього коефіцієнта стримувала перерахунок пенсій, бо для цього потрібні були значні кошти для підняття розміру базової заробітної плати, використовуваної при нарахуванні пенсій, та ще й з коефіцієнтом. Як наслідок, пенсії тих, хто вже вийшов на пенсію, "заморожувалися". Унаслідок цього раз нарахована пенсія з роками ставала в реальному вираженні все меншою і меншою", - пояснив він.

"Ми виправляємо цю ситуацію, робимо осучаснення всіх пенсій, закладаємо механізм, коли призначені пенсії автоматично перераховується щорічно з урахуванням зростання середньої заробітної плати та інфляції. При цьому жодна вже нарахована пенсія не зменшиться, а загалом для майже 75% пенсіонерів збільшиться вже цього року. А надалі, чим швидше буде рости українська економіка, тим більше будуть рости і доходи наших пенсіонерів", - пише Гройсман.


Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України ухвалила урядовий проект пенсійної реформи за основу.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n449665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору