EN|RU|UK
 Політика України
  55039  81

 "Екстрадицією Погодіна Росія прагнула отримати від нас визнання Криму окупованим", - Єнін

енин

Росія документи на запит про екстрадицію терориста Вадима Погодіна отримала, однак її не влаштував зміст звернення.


Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив заступник Генпрокурора України Євген Єнін, чиї слова в своєму блозі наводить Вікторія Рощина.

За його словами, в Росії сподівалися на визнання українською стороною Криму окупованою територією.


"Для нас це не сюрприз. Просто вони не отримали від нас того, що чекали, щоб звинуватити потім у визнанні окупації (Криму. - Ред.). Ми довго працювали над тим, щоб сформувати максимально грамотно правову позицію, я особисто зустрічався з півтора десятками правозахисників, щоб визначитись, яким шляхом нам піти. Адже подібних випадків в історії країни не було - ми створюємо правовий прецедент, і ціна помилки може бути вкрай високою", - пояснює він.


До того ж, за словами заступника Генпрокурора - сама затримка Погодіна - це лише провокація зі сторони країни-агресора, адже насправді вбивцю видавати Україні не збираються:

Читайте також: Тбілісі не видасть Україні екс-мера Києва Черновецького, який має грузинське громадянство, - прокуратура Грузії

"Нам ніхто цього вбивцю не планує видавати, інакше хто завтра б на Донбас пішов воювати? Росіянам потрібне лише наше "правильно сформоване" звернення. Це ж очевидна річ", - зазначив Єнін.

Українська ж сторона в своєму зверненні до прокуратури РФ називає Крим "тимчасово непідконтрольною Україні територією" і просить не екстрадиції, тобто видачу з території іншої держави, а "передачу" Погодіна до України.

(з тексту звернення)

"... В связи с тем, что Генеральная прокуратура Российской Федерации в настоящее время осуществляет контроль за созданными, в нарушение законодательства Украины, на территории АРК правоохранительнымы органами, хотели бы Обратить ваше внимание на следующее.

Украина и Российская Федерация ратифицировалы Конвенцию о защите прав человека и основных свобод 1951 года, что свидетельствует о признании Указанными государствами положений данной Конвенции, а также решений Европейского суда по правам человека. Статья 2 указанной Конвенции регламентирует, что право каждого человека на жизнь охраняется законом. Никто не может умышленно лишен жизни иначе как во исполнение смертного приговора, вынесенного судом за совершение преступления, в отношении которого законом предусмотрено такое наказание. Практика Европейского суда усматривает в данной норме обязательство государств эффективно расследов каждый факт противоправного лишение жизни человека. Совершив жестокое Умышленное убийство на территории Украины, Погодин В.В. попытался скрыться от уголовного преследования на временно неподконтрольной Украине территории - АРК. С целью защиты прав родственников потерпевшего и соблюдение принципа неотвратимосты наказания, просили бы передать Погодина В.В. компетентным органам Украины для привлечения к уголовное ответственности за указанный особо тяжкие преступления.Одновременно Генеральная прокуратура Украины гарантирует, что данное обращение НЕ связано с преследованием лица по политическим мотивам, в связи с расовой принадлежностью, вероисповедания, национальностью..."

Читайте також: Окупанти в Криму звільнили терориста "ДНР" Погодіна, якого звинувачують у вбивстві школяра Чубенка на Донбасі

За словами Єніна, Гепрокуратура наразі продовжує розробляти план дій щодо передачі злочинця до України.

Нагадаємо, у міжнародний розшук Погодіна за лінією Інтерполу українська сторона оголосила у липні 2015 року.

Погодін розшукується за поданням слідчого відділу Краматорського управління поліції за вбивство: йому інкримінують низку тяжких злочинів - тортури українських полонених і вбивство 16-річного краматорчанина Степана Чубенка.

Після скоєних на Донбасі злочинів Погодін втік до Криму.

До розстрілу неповнолітнього школяра Степана Чубенка у Донецьку причетні також ще два військовослужбовці підрозділу "Керч" Сухомлінов М.В. (позивний Буба) і Москальов Ю.А. (позивний Жора).


Источник: https://ua.censor.net.ua/n449711
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору