EN|RU|UK
 Економіка
  3451  13

 Заяви окремих експертів не можуть переважити дії Регуляторів всіх країн Європи, позицію міжнародних донорів, - голова НКРЕКП відповів на критику

Вовк розповів про ситуацію зі стимулюючим тарифоутворенням.

Як повідомляє РБК-Україна, голова НКРЕКП Дмитро Вовк на своїй сторінці в мережі Facebook прокоментував ситуацію зі стимулюючим тарифоутворенням і відповів на критику.

"Заяви окремих експертів не можуть переважити дії Регуляторів всіх країн Європи, позицію міжнародних донорів, а також у відсутності втручань в роботу Регулятора шляхом штучного незаконного блокування публікації рішень в "Урядовому кур'єрі"", - написав голова НКРЕКП Дмитро Вовк на своїй сторінці в мережі Facebook.

Таку реакцію Дмитра Вовка викликала критика дій енергетичного Регулятора по впровадженню європейської практики стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання).

"Перехід до стимулюючого передбачений всіма стратегічними документами - від Європейских директив до коаліційної угоди та плану дій Уряду", - зазначив Дмитро Вовк.

Стимулююче тарифоутворення або RAB-регулювання - система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток та модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в Європі.

Читайте також: Бізнес не проти підвищення залізничних тарифів, однак хоче розуміти, куди діваються гроші, - експерт

Вперше методика тарифоутворення на основі регульованої бази інвестованого капіталу (RAB) була застосована в Великобританії в кінці 1980-х рр. В середині 1990х років на RAB перейшла більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський союз в 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB-регулювання при встановленні тарифів для монополій і на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія і ряд інших держав.

На думку експерта з енергетики Андрія Геруса, введення RAB-регулювання може призвести до зростання тарифів на електроенергію. Натомість в НКРЕКП вважають, що перехід на стимулююче тарифоотуворення дозволить залучати інвестиції, підвищити енергоефективність, надійність та якість послуг, а в подальшому і знизити тарифи.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n449908
VEhrdlVXdDBReXN3VEV4UmRXazRkakJaVEZGelRrZEJNRXhxVW1oT1F6Um1Ua05rTUVweVVXOU9RMVl3U25KUmJuYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору