EN|RU|UK
 Політика України
  1044  3

 Комітет із питань расової дискримінації в Женеві обговорить становище татар і українців у Криму

татары флаг крымские

Очікують, що рішення Комітету стане відомим через кілька місяців, його презентують у вигляді рекомендацій Росії.

У Женеві з 3 по 4 серпня в рамках 93-ї сесії Комітету з ліквідації расової дискримінації відбудеться розгляд офіційної та альтернативної доповідей Росії про реалізацію прав етнічних меншин, які живуть в окупованому Криму, зокрема українців і кримських татар, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Альтернативний звіт "Расизм, дискримінація і боротьба з "екстремізмом" у сучасній Росії і на підконтрольних їй територіях. Про дотримання Російською Федерацією Конвенції ООН і ліквідацію всіх форм расової дискримінації" підготувала українська громадська організація "КримSOS" спільно з антидискримінаційним центром "Меморіал" і центром "Сова".


Його автори звертають увагу на проблеми расизму в Росії і на анексованих нею територіях. У звіті проаналізовано випадки переслідування етнічних українців і представників кримськотатарського народу, викликані, передовсім, збройною інтервенцією й анексією Криму у 2014 році.

"Представники цих етносів стикаються із серйозними порушеннями прав людини - насильницькими викраденнями, тортурами, незаконним позбавленням волі - за етнічною ознакою, і обмеженнями в сфері використання і вивчення рідної мови, релігійних і культурних практик", - зазначають у "КримSOS".

В організації також додали, що, подаючи свій офіційний звіт, російська сторона намагалася вплинути на Комітет і не допустити розгляду альтернативної доповіді.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n450273
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору