EN|RU|UK
 Політика України
  11492  24

 Міністр фінансів Данилюк про підозру ГПУ: "Прошу ДФС почати перевірку негайно і закінчити її в найкоротші терміни"

Міністр фінансів Олександр Данилюк прокоментував звинувачення проти нього щодо ухилення від сплати податків.

Як інформує Цензор.НЕТ, свою позицію з даного питання міністр виклав на своїй сторінці у Facebook.

"
Щодо справи ГПУ та звинувачень в нібито ухиленні від сплати податків:

1. Головний принцип демократичної держави - верховенство права. Важливо, щоб цей принцип забезпечувався в нашій країні. Тому на будь-які незаконні дії необхідно реагувати - буду добиватися скасування незаконних рішень вже прийнятих щодо мене і протистояти будь-яким можливим незаконним діям в майбутньому. Розгляд апеляційної скарги, яку ми вже подали, призначено на 7 серпня, понеділок.

Як я вже зазначав, у чинному КПК відсутні повноваження прокурорів самостійно чи через суди призначати позапланові податкові перевірки, а також судів розглядати такі клопотання.

2. Водночас, незважаючи на всю безглуздість ситуації та очевидну заангажованість справи, я вважаю за необхідне зняти всі штучно спровоковані підозри та можливі домисли в суспільстві. Тому, відповідно до пп. 17.1.8 ст. 17 та 78.2 ст. 78 Податкового кодексу, прошу Державну фіскальну службу провести перевірку повноти сплати мною податків у відповідності до законів України. Це моя власна ініціатива, аби остаточно зняти всі питання.

Крім того, прошу НАЗК невідкладно оприлюднити результати перевірки, яку він проводить згідно з законом як спеціально уповноважений орган з 22.02.2017 року, на підставі рішення №57 щодо повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в тому числі і моєї. Відповідно до закону, вона мала бути завершена протягом 90 днів. У разі неготовності результатів, прошу НАЗК в найкоротший термін завершити перевірку.

3. Враховуючи те, що я, як Міністр фінансів, спрямовую і координую діяльність ДФС, з метою уникнення потенційного конфлікту інтересів і можливих звинувачень у тиску на ДФС під час проведення перевірки, звертаюсь до НАЗК з проханням надати роз'яснення щодо потенційного конфлікту інтересів усім його сторонам відповідно до ч. 5 ст. 28 ЗУ "Про запобігання корупції".

4. Зважаючи на резонансність справи, прошу ДФС розпочати перевірку негайно та закінчити її в найкоротші терміни. Це необхідно для того, щоб не допустити дестабілізації напередодні виходу України на зовнішні ринки капіталів, наступної стадії перемовин з МВФ та ключового етапу бюджетного процесу (всі ці процеси координуються Міністром фінансів)", - йдеться у заяві Данилюка.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Сьогодні дізнався, що ГПУ мене в чомусь підозрює, - міністр Данилюк

Він також додав, що всі необхідні документи (звернення до ДФС та НАЗК) будуть надіслані в передбаченому порядку найближчим часом.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Данилюк спростував інформацію про несплату податків за період роботи на держслужбі 2010-2014 рр., у чому його підозрює Генеральна прокуратура України.Источник: https://ua.censor.net.ua/n450284
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору