EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  9532  51

 США слід надати Україні статус основного союзника поза НАТО, - Карпентер

нато

Для допомоги Україні в протидії російській агресії, США слід надати Україні статус основного союзника поза НАТО.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням Укрінформ, таку думку в статті для видання Defence One висловив колишній заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер.

"Міністр оборони США Джеймс Маттіс повинен оголосити, що Штати надають Україні статус основного союзника поза НАТО. Цей переважно символічний крок формально закріпить пріоритетність безпеки й іншої допомоги Україні", - пише Карпентер.

На його переконання, це жодним чином не має перешкодити потенційному набуттю Україною повноцінного членства в Північноатлантичному альянсі.

"У будь-якому офіційному оголошенні про надання статусу основного союзника поза НАТО слід чітко зазначити, що це в жодному разі не зашкодить теперішнім чи майбутнім прагнення України набути повного членства в Альянсі", - зазначив експерт.


Зуважимо, основний союзник поза НАТО - це визначення уряду США, що характеризує надзвичайно тісні стратегічні і військові відносини з країнами, які не є членами НАТО.

Введення такого статусу в двосторонніх відносинах визначає пріоритетність розвитку відносин США з цими країнами, зокрема можливість участі в спільних оборонних ініціативах, можливість проведення спільних досліджень військового характеру, участь у низці визначених контртерористичних заходів, постачання певних видів озброєння, спільна участь у космічних проектах.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n450360
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Um1Ua01yTUV4SVVYWjBSMEV3VERkUmRtUkRkMHg1TDFGdGRFTjNNRmxFVVhZNVF6RXdURE5TWjNSRE1UQlpRWFpNT1VONE1FeFlVWFE1UXk4d1RGaFJkWFJEZDJaT1EyUXdTa1JSYjNSRFpXWk9RMmd3UzJwUmEwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору