EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18961  51

 Сьогодні в Києві вшановують пам'ять жертв "Великого терору"

быковня

У Києві в суботу, 5 серпня, відбудуться меморіальні заходи на честь Дня пам'яті жертв "Великого терору", приурочені до 80-ї річниці від дня початку тих трагічних подій.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні на сайті Українського інституту національної пам'яті.

"Вранці, о 9.00 розпочалася поминальна літургія в Покровській церкві на Подолі (внизу Андріївського узвозу, метро Контрактова площа).
З 11.00 по 12-00 - панахида та меморіальні заходи біля Хреста репресованим у 1930-х - 50-х рр. (біля будівлі колишнього Жовтневого Палацу, метро Майдан Незалежності).

З 13-00 по 15-00 триватимуть меморіальні заходи у Національному історико-меморіальному заповіднику "Биківнянські могили" (метро Лісова, далі Броварською маршруткою до Биківнянського меморіалу)", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Порошенко підписав указ про вшанування пам'яті жертв Великого терору в Україні в 1937-1938 роках

"Великий терор" - масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937-1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація.

Читайте також: "У найбіднішій країні Європи - найбагатший Президент", - словесна перепалка між активістами і Порошенком на акції в Биківні. ВIДЕО


За період "Великого терору" на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин - до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).


Незаконність "Великого терору" визнали ще за часів СРСР після смерті Й.Сталіна, коли в роки "відлиги" провели часткову реабілітацію репресованих. Реабілітаційні процеси другої половини 1950-х - початку 1960-х років мали обмежений характер. Більшість громадян, засуджених за політичними звинуваченнями, не отримали повної реабілітації, а їхні права не були повністю відновлені.

Також читайте: 43% росіян вважають, що сталінські репресії були потрібні для порядку в країні, - опитування

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні". У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством. Але оскільки цей закон ухвалювався ще в УРСР, то певна частина цих репресій, навіть вчинених позасудовими органами, все ще визначалася "обґрунтованими". Відповідно до вимог Закону органами прокуратури та судами впродовж 1991-2001 років було реабілітовано 248 тис. 810 громадян, відмовлено в реабілітації - 117 тисячам 243 особам.Источник: https://ua.censor.net.ua/n450518
VEhrdlVXOWtSME13VEVSUmRUbEhWekJNTUhaTU9VTXZNRXhFVVhaRFpsSnFPVWRETUZsNE9EQlpSRkYwWkVNdk1GbEVVWFJrUjBJd1dtSlNiRE42VW1ka1IwTXdURVJSZFRsSFZ6Qk1NMUpzZEVNek1FeDRPREJNWWxGMFpFZEJNRmxNVVhOMFF6Um1Ua05TTUV4cVVYVjBSMWN3VEV4UmRtUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору