EN|RU|UK
 Політика України
  1722  18

 Кримчанин Зейтуллаєв втратив понад 3,5 кг ваги через голодування в тюрмі, - адвокат

зейтуллаев

Голодуючи в російській колонії, Зейтуллаєв втрачає вагу.

Кримчанин, фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв у результаті голодування в російській колонії втратив близько 4 кілограм ваги. Як передає Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

"Руслан Зейтуллаєв втратив вже 3 кг 700 г ваги! 10-й день голодування", - зазначив адвокат.

Нагадаємо, 27 липня Руслана Зейтуллаєва засудили на 15 років позбавлення волі і з обмеженням на рік після відбуття покарання

Фігурант севастопольського "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв у Верховному суді Росії 27 липня спростував звинувачення, висунуті проти нього в суді, і заявив, що вони "будуються на свідченнях деяких засекречених свідків".


Фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Руслан Зейтуллаєв у Верховному суді Росії 27 липня спростував звинувачення, висунуті проти нього в суді, і заявив, що їх "будують на свідченнях деяких засекречених свідків".

Дивіться також: Фігурант севастопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Зейтуллаєв у суді окупантів оголосив про безстрокове голодування: вимагає зустрічі з українським консулом і Лутковською. ФОТО

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Росії засудив фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Руслана Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в "участі в терористичному угрупованні" і засудив його до 7 років позбавлення волі. Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили в Північно-Кавказький окружний військовий суд на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного угруповання. Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення. Суд засудив Зейтуллаєва до 12 років позбавлення волі.

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що їх несправедливо переслідують у Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши у список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Російський правозахисний рух "Меморіал" визнав Руслана Зейтуллаєва і ще трьох мешканців Севастопольського району, засуджених разом із ним, політичними в'язнями. Організація "Хізб ут-Тахрір" вільно діє в більшості європейських країн, Росія - єдина країна, яка визнала її терористичною.

З 15 травня 2017 року Зейтуллаєв оголосив голодування з вимогою припинити переслідування кримських татар. Раніше він голодував кілька тижнів, втративши понад 8 кг, проте припинив голодування після повторного вироку на прохання лідера кримських татар Мустафи Джемілєва.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n450597
VEhrdlVYVjBSMEV3VEdwUmRrNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVJGSm5kRU4zTUZsRVVYVkRPSFl3VERkUmRYUkhSREJNTDFGelRrZEhNRnBpVW1vemVsSm5Ua014TUV3dlVtZE9RekV3V1VoU2JIUkhXR1pPUTJFd1dVUlJkVTVET0E9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору