EN|RU|UK
 Політика України
  1866  10
Матеріали за темою:

 Основні пріоритети Держприкордонслужби - посилення підрозділів на кордоні, розширення повноважень і служба прикордонників у зоні АТО, - Цигикал

Новопризначений голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал розповів про основні пріоритети на посаді керівника відомства.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Якщо говорити про основні завдання, то йдеться про тактичне посилення підрозділів на кордоні. На сьогодні багато наших підрозділів мають, на мій погляд і на думку багатьох експертів, дуже великі ділянки відповідальності. Ефективно організувати службу на таких ділянках вкрай складно. Тому ми плануємо все-таки збільшити присутність військових на кордоні і розгорнути нові підрозділи", - сказав Цигикал

Він зазначив, що це питання слід погодити з керівництвом країни, оскільки воно вимагає певних фінансів.

"Сьогодні така необхідність є на східній ділянці з урахуванням військової агресії Росії і на західному кордоні у зв'язку з діяльністю організованих злочинних груп", - пояснив голова Держприкордонслужби.

У цю систему, за словами Цигикала, вписується також активізація діяльності дільничних інспекторів на другий лінії кордону.

Також читайте: 1160 нелегалів затримані в Україні за півроку

"Якщо розглянути систему охорони кордону в цілому, то на першій лінії у нас стоять прикордонні загони, а на другій лінії - інспектори. Ми плануємо, щоб дільничні були підготованими фахівцями, які пройдуть додаткове навчання в нашій академії. Їхнє завдання - робота з місцевим населенням для профілактики злочинів: робота з молоддю, в школах, на місцевих зборах. Тобто, дільничний інспектор повинен жити життям тієї громади, яка перебуває безпосередньо на лінії кордону", - пояснив голова Держприкордонслужби.

Третій пріоритет, за його словами, стосується певних реформ у контексті розширення повноважень відомства.

"Ми вже вивели оперативно-розшукові підрозділи зі складу загонів і зробили в регіональних управліннях оперативно-розшукові управління. Оперативний склад зараз діє автономно на третій лінії, де безпосередньо формується склад злочину, де перебувають організатори злочинного бізнесу. Зараз ми вивчаємо питання можливого розширення повноважень Державної прикордонної служби", - сказав Цигикал.

Він додав, що цей процес поки на ранній стадії, тому якихось конкретних рішень немає.

"Ми розглядаємо питання надання прикордонникам функцій досудового слідства за певними статтями Кримінального кодексу. Адже ми ведемо оперативно-розшукову діяльність десь за 10 статтями Кримінального кодексу, а слідство за цими статтями проводять інші правоохоронні органи", - сказав Цигикал.

Дивіться також: Прикордоннику на Закарпатті розбили автомобіль - контрабандисти намагаються залякати правоохоронців. ФОТО

Важливим пріоритетом, за його словами, була і є служба в зоні АТО. "Наші підрозділи в цьому районі завжди в пріоритеті, ми намагаємося максимально забезпечити їх усім необхідним: і технікою, й озброєнням, і одягом на зиму, і паливом. Можу з упевненістю сказати, що наші військовослужбовці в зоні АТО розміщені в стаціонарних підрозділах і забезпечені всім необхідним", - сказав голова Держприкордонслужби.

Крім того, керівництво прикордонного відомства планує почати оновлення свого парку плавзасобів, що дуже важливо для морської охорони. "У запиті на бюджет наступного року ми заклали для цього необхідні кошти", - сказав Цигикал.

Нагадаємо, 25 липня голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко написав заяву про відставку. Новим керівником відомства було призначено Петра Цигикала.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n450682
TUV4RVVYWmtSME13VEdwU1ozUkRNVEJaUkZGMmRFZEJNRXhxVW1ka1IwTXdUR3BTYURsRE9UQk1RV2N3VERkUmRqbERNVEJaUkZGelRrZEhNRnBpVW1wNU9IWXdTMkpSZFU1RGVqQk1hbEYxZEVOM01FeHpka3c1UXpZd1REZFNaMDVETURCTU4xRjJXSHBSYkU1RE1UQlpSRkYwZEVNdk1GbEVVWFZPUXpZd1REZFNaMDVETURCTU4xRjJaRWRDTUV4MlVtYzVRekl3VEVoUmMwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору