EN|RU|UK
 За кордоном
  17501  154

 Горбачов - Путіну і Трампу: Потрібно не панікувати, не лякати один одного, а зустрічатися і домовлятися, поки не пізно

горбачев

Останній Генеральний секретар ЦК КПРС і перший президент СРСР Михайло Горбачов закликав російське й американське керівництво зустрічатися і шукати компроміси, "поки не пізно".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Горбачов повідомив в інтерв'ю Аnadolu поділився своїм досвідом налагодження відносин із Заходом.

Політик розповів, що перед тим, як йому вдалося пробити стіну нерозуміння після більш ніж 40 років холодної війни, довелося витримати чимало лютих, зовсім не дипломатичних сутичок.

За його словами, спочатку це була суцільна полеміка, що складається із взаємних звинувачень.

Політик зазначив, що потрібно багато терпіння, щоб не відмовитися від спроб налагодити відносини.

Горбачов згадав епізод першої зустрічі з президентом США Рональдом Рейганом у Женеві, коли американський лідер намагався поводитися зарозуміло.

"Я йому відразу сказав: ви мені не вчитель, а я вам не учень. З одного боку, це було твердо, а з іншого - мої слова були образливими", - зазначив Горбачов, додавши, що вкрай важливо в суперечці не переходити на образливі зауваження і відверті образи.


За словами політика, твердості йому надавало і те, що в той момент світ був на межі ядерної війни, й ігнорувати цю ситуацію далі було не можна. У цій ситуації Горбачов вважав безвідповідальним сидіти склавши руки і вирішив проявити ініціативу.

"Добре, що в цей час у Радянському Союзі прийшло до влади інше покоління, яке висунуло концепцію нового мислення - зупинити накопичення зброї, проявити ініціативу в цьому питанні. У той час накопичилося дуже багато ядерної зброї, при цьому політична ситуація була вкрай напруженою. Це створювало реальну загрозу ядерного конфлікту. Не дай Бог розв'язатися війні, і ця зброя все б змела на землі", - згадує політик.

За його словами, це змусило всіх замислитися, але добре, що виникла розмова, адже саме в її процесі, яким би недружнім він не був, прояснювалися позиції і відкривалися карти.


"Треба завжди у найважчій ситуації знаходити можливості для зустрічей, діалогу. Після того, як було укладено дві угоди про скорочення озброєнь, після складних переговорів відбувся поворот у свідомості мільйонів людей, ми вийшли на новий рівень відносин", - сказав Горбачов.

"Зараз нинішнім лідерам я б теж порадив не панікувати, не лякати один одного, а зустрічатися і домовлятися, поки не пізно", - зазначив політик.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n450819
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору