EN|RU|UK
 Економіка
  2037  16

 RAB-регулювання дозволить енергокомпаніям більше інвестувати в модернізацію мереж, - експерт

Розподільні компанії вкрай потребують введення RAB-тарифів, оскільки через існуюче тарифоутворення вони не зацікавлені в результатах своєї роботи та в інвестуванні в модернізацію мереж.

Таку думку висловив президент Енергетичної асоціації України Василь Котко, повідомляють Українські новини.

"Сьогоднішня система така, що якщо підприємство спрацювало погано, йому наступного року додадуть грошей. А якщо добре, всі гроші заберуть. Ця система не вигідна ні розподільчим компаніям, ні суспільству. Тому що в кінцевому підсумку підприємства, позбавлені економічного стимулу працювати ефективно, природно, працюють неефективно. Сам перехід на RAB-тарифи вкрай необхідний, щоб ми, як країна, рухалися до європейських стандартів. Розвинені країни світу та Європи ще років 15 тому запровадили такий принцип тарифоутворення", - розповів Котко.

На його думку, систему RAB-регулювання Україні варто було запровадити ще кілька років тому. "У нас повинна була впроваджена система в 2013 році, але відкладалося", - зазначив експерт.

За словами Котка, нова система дозволить енергокомпаніям більше інвестувати в модернізацію мереж, нові енергопроекти. У свою чергу, значно знизяться втрати електроенергії при передачі, а споживачі отримають більш високу якість послуг.

"Можливо, на першому етапі споживачі побачать незначне підвищення тарифів. Але в перспективі отримають більш надійне енергопостачання, а для деяких регіонів це вкрай важливе питання - у сільській місцевості часто відключають електроенергію по два рази на день", - вважає Котко.

RAB-регулювання або стимулююче тарифоутворення - система довгострокового тарифоутворення, основною метою якої є залучення інвестицій у розвиток і модернізацію електричних мереж. Ця система широко застосовується в Європі.

У середині 1990-х років на RAB-регулювання перейшло більшість країн Західної Європи, Канада, США, Австралія. Європейський союз у 2002 році зобов'язав країни Східної Європи застосовувати RAB при встановленні тарифів для монополій та на RAB-регулювання перейшли Чехія, Словаччина, Угорщина, Польща, Румунія, Болгарія і ряд інших держав.

Впровадження RAB-регулювання передбачено Угодою про асоціацію України з ЄС в частині імплементації Директиви 2009/72/ЄС, а також Енергетичною стратегією України до 2035 р.

Нагадаємо, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) 27 липня 2017 року затвердила низку постанов, необхідних для перекладу енергопостачальних компаній і ДП "НЕК "Укренерго" на стимулююче регулювання.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n450901
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору