EN|RU|UK
 За кордоном
  12289  138

 Влада Латвії заборонила складати шкільні іспити російською мовою

язык

Уряд Латвії скасував право випускників 9-х та 12-х класів вибирати російську мову при складанні іспитів. З такою ініціативою раніше виступило Міністерство освіти.

Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти Латвії, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Новое время.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "У мене 7 книжок російською мовою, в театрі п'єси - російською. В Україні я - народний артист. Як ще мене можна "ущемити"?", - Барський. ВIДЕО

Зараз учні шкіл для національних меншин можуть вибрати російську мову для складання іспитів. Починаючи з нового навчального року, випускники 12-го класу вже будуть складати іспити виключно латиською мовою, а для випускників 9-го класу зміни остаточно набудуть чинності в 2020 році.

Згідно з новими правилами, учням можна буде відповідати на предмет російською мовою. Екзаменаційні матеріали теж не дублюватимуться іншими мовами, крім латиської. Зміни не стосуються тільки іспитів з мовних дисциплін.

У міністерстві освіти Латвії заявили, що мають намір таким чином допомогти випускникам шкіл знайти себе в обраній спеціальності на ринку праці, де вимагається володіння національною мовою на високому рівні.

"Мета проекту правил - підготовка школярів до успішної інтеграції в ринок праці та забезпечення освоєння державної мови для ефективного навчання в професійних навчальних закладах з урахуванням того, що професійна середня освіта в основному проводиться також державною мовою", - йдеться у заяві профільного міністерства.

Читайте також: Спроби Росії вплинути на латвійців не особливо успішні, - президент Вейоніс

Усього в Латвії діють 168 початкових і 108 середніх шкіл, де навчання відбувається російською мовою.Источник: https://ua.censor.net.ua/n450917
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmMyUkRLekJaUkZGMmRFTTVNRXhDT0RCWmFsRjFkRU1yTUV4MlVYTkllbEpuVGtNck1GbElVbXgwUXpVd1dVaFNhazVETmpCTVFXY3dUSHBSZG5SRGVUQk1Ramd3U25aUmMwNUhRekJNVEZKc2RFZFE=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору