EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1996  14
Матеріали за темою:

 За три роки підтримка регіонів з держбюджету збільшилася в 33 рази, - Зубко. Інфографіка

бюджет

Завдяки фінансовій децентралізації з року в рік зростають місцеві бюджети.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, так віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства Геннадій Зубко прокоментував зміни до Державного бюджету України на 2017 рік (Закон № 2137), оприлюднені 2 серпня 2017.

За його словами, разом зі зростанням місцевих бюджетів істотно збільшуються й обсяги державної фінансової підтримки на розвиток громад і розвиток місцевої інфраструктури. Цього року ця сума сягає 16,5 млрд грн. Порівняно з 2014 роком обсяг загальної бюджетної підтримки регіонів збільшився в 33 рази.

На думку Зубка, децентралізація дає регіонам унікальні можливості для соціально-економічного зростання. Він зазначив, що кошти місцевим бюджетам на проекти, що розвиваються, зросли до 16,5 млрд грн.

За три роки підтримка регіонів з держбюджету збільшилася в 33 рази, - Зубко 01

Віце-прем'єр також зазначив, що цього року введено новий вид субвенції місцевим бюджетам, спрямованої на розвиток системи охорони здоров'я в сільській місцевості, обсяг якої становить 4 млрд грн. Її розпорядником визначено Мінрегіон.


"В умовах децентралізації ці кошти стимулюватимуть місцеві громади забезпечувати нову якість послуг на місцевому рівні - медицини, освіти, адмінпослуг і безпеки на своїх територіях. Це - можливість створити найкращі умови для обслуговування людей, а також інвестувати в інфраструктуру", - підкреслив Зубко.

За його словами, на 2017 рік передбачено фінансову підтримку місцевого й регіонального розвитку на суму близько 16 млрд грн:

- 6,5 млрд - субвенція на соціально-економічний розвиток;

- 270 млн грн - кошти на будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України;

- 4,0 млрд грн - субвенція на розвиток системи охорони здоров'я в сільській місцевості;

- 3,5 млрд грн - Державний фонд регіонального розвитку;

- 1,5 млрд грн - субвенція на формування інфраструктури ОТГ;

Крім того, він повідомив, що у 2017 році передбачено 650 млн грн на проекти регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики.

Нагадаємо, у 2014 році регіонам із державного бюджету на підтримку соціально-економічного розвитку було передбачено лише 0,5 млрд грн. У 2016 році обсяг коштів на реалізацію інфраструктурних проектів зріс майже на 7 млрд грн і становить 7,3 млрд грн.

За ці кошти реалізували 5904 проекту з підтримки місцевого і регіонального розвитку. 523 органи місцевого самоврядування отримали кошти на проекти соціально-економічного розвитку.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n451007
TUV4SVVtcDBRekF3VEdKUmRHUkhRMHhVU1hkTlZHTjJURGxEV0RCWlVGRnpaRU0yTUV3MGRrdzVRM2d3V1RkUmRFNURNakJNV0ZKbmJucFJkRTVETVRCWllsRjBaRU01TUZsTVVtZE9RM2N3VEhaU2JIUkRNekJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCS2NsRnpUa040TUV4NlVteDBRems9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору