EN|RU|UK
 Економіка
  11008  135

 Україна хоче переплачувати за вугілля зі США, руйнуючи власну галузь, - Ляшко

Уряд України дозволив держкомпанії "Центренерго" купити дороге вугілля газової групи у США, тоді як таке саме вугілля видобувають на українських шахтах, і воно дешевше.

Про це написав на сторінці у Фейсбуці народний депутат України Олег Ляшко.

"Мені стало відомо, що 3 серпня на засіданні Енергетичного штабу під керівництвом віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона було вирішено дозволити ПАТ "Центренерго", крім антрациту, закупити у США ще 500 тисяч тонн вугілля марки Г. Дане рішення просто абсурдне! Бо, на відміну від антрациту, газове вугілля видобувається на контрольованій території України. Тому його імпорт - це повна неадекватність і безвідповідальність влади!" - написав Ляшко.

За його словами, Україна витрачатиме валюту на закупівлю непотрібного для країни вугілля, при цьому продовжить знижувати фінансування і видобуток на вітчизняних шахтах.

"Все це робиться на тлі наростаючої соціальної напруженості в трудових колективах - у липні через невиплату зарплат страйкували шахтарі ДП "Лисичанськвугілля" та ДП "Волиньвугілля". Між тим, влада вирішила підтримати закордонних, а не українських (львівських, волинських, дніпровських) шахтарів", - наголосив депутат.

Він зазначив, що через таку політику держави видобуток вугілля на державних шахтах з року в рік падає.

"Ініціатива "підтримати американських шахтарів" суперечить інтересам не тільки українських шахтарів, а й всьому народу України. Адже імпортне вугілля значно дорожче українського і за нього потрібно платити валюту. За підрахунками експертів від одного контракту на 500 тис тонн переплата становитиме 500 млн грн", - заявив Ляшко.

Як повідомляли, в Україні масово виходять на акції протесту шахтарі державних підприємств, оскільки Міністерство енергетики й вугільної промисловості України по 2-3 місяці не виплачує гірникам заробітну плату. Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що державну вуглевидобувну галузь навмисно знищують, що залишить десятки тисяч шахтарів без роботи.Источник: https://ua.censor.net.ua/n451041
VEhrdlVXMDVSMUF3V1dwUmRYUkRLMHg1TDFGemRFZEVNRXhRVW14MFF6Y3dUSFpTYWpONlVXOWtRMjh3U2tFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору