EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7055  5

 В Іраку й Афганістані у нас були тільки гумовий джгут і бандаж. Мені це нагадує українську ситуацію у 2014-му, - британський санінструктор Ардрон

шон

Українська армія має змогу оперативно вчитися на помилках збройних сил країн НАТО.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів британський санітарний інструктор Шон Ардрон, який із 2014-го викладає в Україні за стандартами НАТО курс із надання допомоги в бойових умовах для бійців сил спеціального призначення.


"Коли я працював в Іраку й Афганістані, у нас була дуже обмежена кількість медичного спорядження. Був бандаж, гумовий джгут, і по суті все. До цього остання війна для британської армії була аж у 1992 році. У чомусь мені це нагадує українську ситуацію у 2014-му. Але в Україні трохи інакше. З допомогою "Захисту патріотів" ми можемо оперативно надати українським бійцям те спорядження, якого так не вистачало нам 10 років тому, і вчити їх на тих уроках, через які пройшли ми. Нас тоді було нікому вчити. Тому нам довелося швидко вчиться самим і впроваджувати нові принципи екіпірування. На те, щоби придумати схему цього спорядження, у нас пішло 5-7 років. Все те, чого ми навчилися, тепер можемо передавати Україні", - зазначив він.

Серед засобів, які з'явилися в арміях країн НАТО після операцій в Іраку й Афганістані, Ардрон назвав турнікет (джгут) і оклюзійну наклейку для поранень у грудну клітку. Саме цих пристосувань дуже не вистачало українській армії на початку військової агресії РФ проти України.

На думку експерта, українській армії необхідно використовувати те спорядження, яке використовують країни НАТО. За його словами, українська армія переходить на стандарти НАТО порівняно швидко, оскільки має змогу перевірити теорію в АТО.


"В інших країнах перехід відбувався трохи повільніше. В Україні все порівняно швидко відбувається, тому що є швидкий зв'язок між навчанням і практикою в АТО. Бійці відразу їдуть у зону бойових дій і на практиці оперативно перевіряють, що з теорії працює, а що - ні. Якби я тренував якийсь підрозділ в іншій країні, бійці якого не їхали б у зону бойових дій, то ймовірно, вони не дуже й звертали б увагу на мої поради. В Україні найчастіше бійці дуже мотивовані", - підсумував він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n451178
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTVJGSm5Ua000TUZwaVVtb3plbEZ1WkVOUk1FdE1VVzVuUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору