EN|RU|UK
 За кордоном
  10468  25

 "Допомога Україні є нашою найбільш багатообіцяючою стратегією, і саме її боїться Путін", - екс-голова ЦРУ Маклохлін

"Ми не прагнемо до падіння Росії за прикладом падіння Радянського Союзу, - пише Джон Маклохлін, колишній заступник і в.о. директора ЦРУ, в публікації для The New York Times, - йдеться про стримування гірших тенденцій в Росії на шляху її відновлення".

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки.

Маклохлін закликав США займати рішучу позицію з найбільш важливих питань, створювати можливості для росіян, які поділяють погляди про важливість інтеграції до глобальної системи і в той же час звертати увагу на питання, де збігаються інтереси Америки та Росії і де можлива хоча б обмежена співпраця.

"Стосовно внутрішніх змін Росії, український парламентар колись сказала мені в Києві: "Україна є єдиною пострадянською країною, яка може змінити Росію". Вона мала на увазі, що росіяни дивляться на Україну як на місце народження слов'янської державності і вбачають в українцях своїх найближчих етнічних родичів.

Таким чином, зазначає експерт, якщо Україна подолає вкорінену корупцію і розвине квітучу демократію, це створить підтримку для подібного управління в Росії. "Допомога Україні є нашою набільш багатообіцяючою стратегією і саме її боїться Путін. Ось чому він вдерся до України", - стверджує Маклохлін.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Російський літак-розвідник пролетів над будівлями Пентагону, Капітолію і ЦРУ у Вашингтоні. ВIДЕО

Маклохлін наголошує на важливості для США чітко розуміти свої цілі по відношенню до Росії: "росіяни завжди знають чого вони хочуть, тому краще знати, чого ти хочеш, або вони тебе просто "переїдуть".

Тепер мета Путіна очевидна, зазначає експерт, це - беззастережне домінування всередині країни, суттєвий вплив на сусідів, послаблення західних інституцій, як НАТО та Європйський Союз, і вплив "супердержави" в ключових регіонах, наприклад, на Близькому Сході.

Також читайте: Голова МЗС Німеччини застеріг США від загрози ядерної війни

"Очевидно, не можна допустити, щоб Росія отримала те, чого хоче, або втручаючись до наших виборів, порушуючи кордони незалежних країн, які звертаються до нас (США) задля забезпечення виконання підписаних міжнародних угод. Все ж потрібно уникнути війни з країною, якої поріг для звернення до ядерної зброї нижчий за наш. Ми не можемо примусити Росію вітати НАТО на своїх кордонах, однак, ми можемо працювати над збільшенням єдності, стратегією стримувань, протидії російській дипломатії, спрямованій на розхитування організації, і можемо розвивати такі кроки, як розміщення сил НАТО в країнах Балтії та Польщі. Ми не можемо позбавити Росію звички шпигувати, яка походить ще з часів царизму, але ми можемо посилити можливості контррозвідки і постійно викривати "несправжні новини", які продукує Росія, як це почало робити багато урядів Європи. Ми не можемо змінити географію, або примусити Росію ігнорувати сусідні регіони, де вона має глибокі торговельні та культурні відносини. Однак, ми можемо продовжувати карати Москву, якщо вони відбирає територію, або провадить операції під прикриттям, спрямовані на послаблення незалежності сусідів і обмеження можливостей для закордонної політики. Ми можемо надати Україні краще оборонне озброєння, щоб захищатись від російських загарбників. І ми можемо посилювати тиск на кшталт того, що зробив Конгрес прийнявши нові санкції", - стверджує Маклохлін.Источник: https://ua.censor.net.ua/n451220
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору