EN|RU|UK
 Політика України
  31166  565

 Нинішню владу терплять тому, що тривають військові дії. В іншому випадку вже був би Майдан, - Безсмертний

безсмертный

Під гаслами про боротьбу з ворогом в Україні намітилася тенденція до централізації влади і ресурсів, що може привести до встановлення в країні не демократичного режиму.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів колишній представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Роман Безсмертний.

"Більше року тому я вам говорив: "Коли війна йде другий рік, значить, вона комусь уже потрібна. У першу чергу тим, хто на ній наживається". Коли війна затягується в четвертий рік, боюся, почне працювати механізм - тепер вона потрібна усім. Тому що поки вона триває, Україна, як суспільство і держава, ще існує", - розповів він.

"Ситуація на сьогоднішній день приблизно така: суспільство у протистоянні із владою, яка паразитує на війні, тому її терплять саме через те, що тривають військові дії. В іншому випадку уже був би Майдан, і усе це тихо пішло б у небуття. Ось вам формула щастя людей, які зараз знаходяться при владі. Очевидно, раніше на війні паразитували ті, хто на ній заробляли, а тепер це робитиме чиновник. Чим довше йтиме війна, тим більше у неї буде союзників. Такий її закон. Тільки такі генії, як Отто фон Бісмарк, казали: "Нам ще невелика війна із Францією, і ми об'єднаємо Німеччину", - пояснив Безсмертний.

Читайте також: У ставленні до Росії сьогодні є декілька "європ", і це проблема для адекватної відповіді Кремлю, - Безсмертний

"Очевидно, що сьогодні на порядку денному в Україні є мілітаризація економіки, промисловості та влади. А за цим іде "ломка" Конституції в бік не демократії, а централізації влади. Тут тенденція зрозуміла. Ми можемо на поверхні мати суто реваншистську систему, яка спочатку поб'є ворога, а потім і власний народ. Тут дуже тонка грань. По ній треба вміти ходити", - додав він.

"Наскільки я зараз бачу, ситуація катастрофічно летить у прірву. Боюся, за лозунгами про необхідність вразити противника буде "ломка" в бік централізації ресурсів, влади та повноважень, що зробить недієздатною цю систему. Бо якби йшлося про певний перехідний період, я б це прийняв, як аргумент. А думати про майбутнє? Коли говорять, що нас порятує лише президентська влада чи ще якась, я розумію, навіщо це робиться напередодні виборів", - резюмував Безсмертний.

Повний текст інтерв'ю читайте за посиланням.Источник: https://ua.censor.net.ua/n451308
VEhrdlVXdGtRekV3VEdaU1oyUkRPREJNV0ZKblRrZERNRXd6VVhWT1F6Vk1lUzlSYzNSSFZ6Qk1ibEYyWkVOM1prNUhRVEJNV0ZGemRFTXJNRXgyVW1wMFIwY3dXbUpTYW5jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору