EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  59411  87

 "Помалоросили и бросили": прихильник терористів Сакадинський зізнався, що "русский мир" довів Донбас до економічного краху. ФОТО

Луганчанин Сергій Сакадинський, який у 2014 році побував у полоні у терористів "ЛНР", але продовжує симпатизувати сепаратистам, відверто описав стан справ на окупованій території Луганської області та зізнався, що робота більшості промислових підприємств Донбасу не буде відновлена ніколи.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише у своєму блозі журналіст Денис Казанський.

"Луганський журналіст Сергій Сакадинський у 2014 році побував у полоні у бойовиків "ЛНР" і провів кілька місяців у підвалі у бандитів з ГШР "Бетмен". Після звільнення він виїхав на підконтрольну територію України, проте в душі симпатизував сепаратистам, тому незабаром повернувся до Луганська і продовжує тепер жити на території, підконтрольній "ЛНР", - повідомляє Казанський.

Днями на такому з російських сайтів, який за своєю спрямованістю є антиукраїнським і підтримує терористів "ЛДНР", вийшло інтерв'ю Сакадинського, в якому він досить відверто розповів про нинішнє життя в Луганську.
Помалоросили и бросили: прихильник терористів Сакадинський зізнався, що русский мир довів Донбас до економічного краху 01

Прихильник терористів Сергій Сакадинський

"За його словами, економіка Луганської області на території, підконтрольній "ЛНР", фактично зруйнована, Росія не купує товари, вироблені в ОРДЛО, а більшість промислових підприємств у "ЛДНР" не запрацює вже ніколи", - зазначає Казанський.

"Яка може бути економічна ситуація в республіці, де головним бюджетоутворювальним підприємством є "народна міліція "ЛНР"? Це я дуже перебільшую, звісно, але факт є фактом: основне джерело грошових надходжень - це зарплати військових і чиновників. На цих грошах крутиться дрібний і середній бізнес. А великого бізнесу просто не залишилося.

Ізоляція, невизначений правовий статус - як у цих умовах можуть нормально працювати великі підприємства? Ніяк. Ось вагонобудівний завод у Стаханові, наприклад. Сировина, метал був український, вагони йшли в Росію. Тепер вони не можуть ні сировину завезти, ні готову продукцію вивезти. Така ж ситуація скрізь практично. Працює тільки те, що рентабельно, незважаючи на складну ситуацію і те, що працює на внутрішній ринок. Невеликі заводи, що випускають ліквідний товар, працюють. Вугілля - це взагалі окрема тема, там є ринок збуту і є стабільний попит. Але там все непрозоро і закрито від сторонніх", - розповів Сакадинський.

Ще цікавіше оцінка луганчанином результатів "націоналізації" українських підприємств. За його словами, великі промислові підприємства на непідконтрольній території вже не мають шансів запуститися, і приречені на зникнення: "Націоналізація за фактом нічого не вирішила. Знову ж мені складно судити, я сторонній спостерігач, я не перебуваю всередині процесу. Десь стало краще , десь гірше. Але взагалі, на мій погляд, робота більшості промислових підприємств Донбасу не буде відновлена ніколи. Це просто економічно невиправдано. Простіше нові заводи десь побудувати, ніж оживляти напівтруп. Те, що не встигли угробити за роки української незалежності, добили війна і блокада. Дрібний і середній бізнес, звичайно, намагається якось виживати"

Помалоросили и бросили: прихильник терористів Сакадинський зізнався, що русский мир довів Донбас до економічного краху 02

Розпилювання обладнання в цехах Луганськтепловозу

При цьому Сакадинський зазначив, що Росія закрила свій ринок для товарів з окупованих нею ж територій Донбасу.

"Виходить, що під гучні крики про "українську блокаду" Росія фактично зі свого боку здійснює таку ж політику", - пише Казанський.

"Всі, переважно, переорієнтувалися на поставки з Росії. Це простіше і дешевше в плані логістики і оподаткування. Митні збори не такі вже й великі, а возити з української території стає дедалі дорожче, та й ризиковано. Але ввозити ж російські товари ми можемо без проблем, а от російські ринки для наших товарів фактично закриті. Якби луганський бізнес мав можливість повноцінно працювати, в тому числі і на російський ринок, економіка отримала б шанс почати дихати на повні груди. Але з цим поки ситуація складна", - зазначив Сакадинський.

"Як то кажуть - "помалоросили и бросили". Хто б сумнівався ... В цілому - нічого нового ми звичайно не дізналися... Важливо, що ця інформація звучить з того боку. Отже, на українську пропаганду її вже не спишеш", - підсумовує журналіст Казанський.
Источник: https://ua.censor.net.ua/p451357
VEhrNGRrdzVRM2d3VERkUmRXUkRLekJNVEZGMVRrTTJaazVET0RCTVJGSm5Ua01yTUV4VVVYUmtSMEV3V1VoU1ozUkRlVEJNTlRnd1RGaFJkWFJES3pCTU0xRjJkRU00TUZwaVVYVjBRM2RtUTB4U1owNUhSREJaU0ZKblpFTTJNRXhxVVhWVFJGRjJUa00wTUZsQmFXWk9RMkl3V1ZCUmN6bERkekJNTTFKblpFZE5NRXh2UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору