EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2902  29
Матеріали за темою:

 Близько 20 тис. переселенців з окупованого Донбасу проживають у Білорусі, - посол України Кизим

беженцы переселенцы

Українці, які живуть у Білорусі, найчастіше звертаються до посольства з питань отримання біометричних закордонних паспортів.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим в інтерв'ю "Главкому" розповів, скільки громадян України переїхало в Білорусь, рятуючись від збройного конфлікту на Донбасі, передає Цензор.НЕТ.

"Називають різні цифри - 160 - 170 тис. Але я звертався до офіційних органів Білорусі - в Департамент з питань громадянства і міграції Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь. Будь-яка особа, яка приїжджає в тому числі в Білорусь, має бути зареєстрована. Всього зараз зареєстровано близько 45 000 громадян України, які проживають у Білорусі. Це люди, яким надано дозвіл на постійне і тимчасове проживання. Частина з них - приблизно половина переїхала з Луганської та Донецької областей України. Однак ми знаємо, що ці люди - українці і наша держава ними має опікуватися", - розповів посол.

Крім того, три людини мають офіційний статус біженця, 1600 громадянам надано додатковий захист. Дипломат зазначив, що він повністю довіряє офіційним даним білоруської сторони.

"Це офіційна інформація Департаменту з громадянства і міграції Білорусі. Пам'ятаю, у 2015 році звучали цифри, 100 тис. українців перетнули кордон з Білоруссю. Але це не означає, що вони залишилися в країні, з таким же успіхом ці люди могли повернутися назад так само, як заїхали в Білорусь. Будь-яка сім'я, яка отримала тут, у Білорусі, допомогу - це вдячність білоруській стороні за це. Люди, які переїхали з Донбасу отримали в Білорусі і правову допомогу, і матеріальну", - додав Кизим.

Він розповів, що українці, які живуть у Білорусі, найчастіше звертаються до посольства з питань отримання біометричних закордонних паспортів. Особливо збільшилася кількість таких звернень після того, як в Україні з'явилася можливість без віз відвідувати країни Євросоюзу.

"Що стосується питань працевлаштування, навчання, медичного обслуговування, то в Білорусі ці питання врегульовані. Тобто іноземці, зокрема українці, завдяки білоруським законам можуть звертатися в органи влади на місцях, які сприяють влаштуванню дитини в школу, допомагають у пошуку роботи. Тобто в українців, які проживають в Білорусі, потреби в посольство звертатися, скажімо, з питань допомоги у працевлаштуванні, немає", - резюмував Ігор Кизим.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n451563
TUV4SVVteDBRekl3VEZoUmRtUkhSekJhV1djd1RHTm5NRXh5VW1kT1F6UXdUSHBTWjNsRVVtZDBRM2RKVGtNd01FdzNVWFprUTNnd1RFUlNaMlJIUkV4NUwxRjJPVU14TUZsRVVYUmtSMEl3VEZoUmRUbERNVEJNTTFKb2RFZFhUSGt2VVhOa1IxY3dUR0pSZEdSRE9UQlpZbEpzYm5wUmRqbERLekJaU0ZGMmRFTTNaazVEVWpCYVlsRjFPVU1yTUZsRVVtYzVSMEl3V1hnNE1FcFVVWFowUXprd1RFaFJjMDVIUWc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору