EN|RU|UK
 Політика України
  3287  32

 На моніторинг способу життя і фінансовий контроль чиновників не вистачає ресурсів: необхідно щось змінювати в законодавстві, - НАЗК

напк

Чинний порядок проведення повної перевірки е-декларацій вимагає прийняття колегіальних рішень членами Національного агентства з питань запобігання корупції щодо початку її проведення і затвердження результатів навіть при автоматичній перевірці.

Про це на брифінгу в понеділок заявив керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"У місяць ми отримуємо 20 тис. звернень-повідомлень, які стосуються фінансового контролю е-декларацій, їх треба вивчити. НАЗК є колегіальним органом, в якому зараз працюють три людини. У такому складі приймаються рішення про початок проведення повної перевірки або відмову в її проведенні. І навіть якби автоматична система перевірки е-декларацій працювала в повному обсязі, все одно питання в паперовому вигляді виносилися б на розгляд НАЗК і треба було б так чи інакше ці 20 тис. повідомлень розглянути колегіально і проголосувати", - сказав Ткаченко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": НАЗК: Результати перевірки чотирьох е-декларацій передано в НАБУ

Він додав, що напрямок фінансового контролю і моніторингу способу життя фактично перевантажено навіть незважаючи на те, що поки що відповідний департамент не провадить моніторинг способу життя, оскільки Мін'юстом ще не затверджений його порядок.

Ткаченко повідомив, що штатна чисельність Департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя становить 56 осіб, зараз там працюють 42 співробітники. Згідно із законом, їм дається 15 днів, щоб розглянути відповідне звернення або повідомлення, підготувати проект рішення НАЗК про початок перевірки е-декларації або відмову і розглянути його колегіально на засіданні Нацагентства.

Також читайте: НАЗК змінить порядок перевірки декларацій, - Корчак

"Можливо, необхідно щось змінювати в законодавстві, оскільки такий підхід до роботи не сприяє тому, щоб усі питання розглядалися ефективно й оперативно", - підкреслив керівник апарату НАЗК.

Разом із тим, за його словами, Нацагентство з питань запобігання корупції виконало всі вимоги адміністратора Реєстру е-декларацій ДП "Українські спеціальні системи" щодо його технічного дооснащення, тому проблем із подачею е-декларацій більше не повинно бути.

"Щодо реєстру проблеми, які були на початку року, всі вирішені, реєстр дооснащений усім необхідним обладнанням згідно з тими вимогами, які ставив перед нами наш адміністратор (ДП" Українські спеціальні системи "- ред). На сьогодні проблем із дооснащенням Реєстру взагалі не існує. Є проблема з модернізацією Реєстру та програмного технічного забезпечення, на якому він працює. Ця проблема пов'язана саме з необхідністю заходів щодо автоматичної перевірки е-декларацій", - сказав Ткаченко.

Він нагадав, що НАЗК отримало систему е-декларування в складі трьох модулів, що дає можливість подавати й оголошувати інформацію про статки і доходи посадових осіб. Але досі не вистачає модулів, які дозволяли б перевіряти інформацію декларантів в автоматичному режимі, - модуля арифметичного і логічного контролю та модуля з'єднання із зовнішніми реєстрами.

Читайте також: Результати перевірки е-декларації Порошенка розглядатимуться на одному з найближчих засідань, - НАЗК

За словами Ткаченка, це дуже складне технічне питання, яке в НАЗК намагаються вирішити шляхом здійснення технічної експертизи Реєстру. Для цього відповідні служби Нацагентства тестують правила логічного й арифметичного контролю, розроблені завдяки ПРООН ще минулого року.

"Ми розгорнули в нас у НАЗК тестову версію Реєстру без персональних даних і здійснюємо інсталяцію модуля правил логічного та арифметичного контролю, щоб верифікувати ці правила, щоб потім затвердити як нормативний акт. Після цього нам потрібно здійснити аналіз Реєстру, який розміщений на серверах в ДП "УСС", щоб визначити, чи можна доставити модуль, розроблений ПРООН, чи технічно зробити це абсолютно неможливо", - сказав керівник апарату НАЗК.

Він додав, що цю роботу планують завершити у вересні-жовтні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n451623
TUV4VmREQk1WRkYwWkVNMk1FeDJVWE5PUjBFd1RFUlNhSFJIVnpCYVkyY3dURlJSZEdSSFFUQk1ZbEpuWkVNM01GbFFVWFIwUTNnd1REZFJjM1JIUnpCYVlsRnphVGgyVEhrdlVYWTVRekV3V1VSUmRHUkRlVEJhWWxKblRrTTJNRXhDT0RCTVZGRjBaRWRCTUV4aVVtZGtRemN3V1ZCUmRIUkRlREJNTjFGemRFZEhNRnBhT0RCTVdGRjFPVU14TUV4eVVtZDBSMEV3VERkUmRtUkRPVEJNVldjd1RGUlJkR1JETmpCTWRsRnpUa2RCTUZsUVVYTjBRM2N3VEROUmRtUkhVR1pPUjBnd1RHcFJkbVJES3pCTVRGRjJaRU0wTUV4dmMwbE9SMFF3V1VSU2FqbERNREJNTjFGemRFTXhNRmxpVW1wSWVsRnVaRU5STUVwbVVXMW5QVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору