EN|RU|UK
 За кордоном
  2809  35

 У Польщі до 2 вересня мають декомунізувати 943 вулиці

У Польщі до 2 вересня мають декомунізувати майже 1000 назв вулиць та інших об'єктів, що пропагують тоталітарні режими, зокрема комунізм. У цілому йдеться про 943 назви. Відповідне рішення прийняв Інститут національної пам'яті країни на основі відповідного закону.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Польське радіо".

Як стало відомо, об'єкти, що підлягають дії так званого закону про декомунізацію, вибрав Інститут національної пам'яті Польщі (ІНП). Зміни в назви вулиць та об'єктів повинні внести органи місцевої влади.

"Досі ІНП видав 336 висновків, вказуючи 943 вулиці як такі, що підлягають дії закону. Органи місцевої влади, в разі виникнення сумнівів, у будь-який момент можуть попросити Інститут національної пам'яті допомогти в перевірці назви вулиці", - наголошують у повідомленні.

Також повідомляють, що перелік об'єктів постійно поповнюється. Зараз у списку 107 назв вулиць.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Польський Сенат затвердив закон про заборону пропаганди комунізму

Згідно з польським законодавством, якщо до 2 вересня цього року органи місцевої влади не змінять назви вулиць, тоді це будуть робити воєводи, надаючи нові назви.

Відповідні зміни передбачені законом від 1 квітня 2016 про заборону пропаганди комунізму чи іншого тоталітарного ладу в назвах будівель, споруд та об'єктів громадського призначення.

Згідно з документом, "назви будівель, споруд та об'єктів громадського призначення, зокрема доріг, вулиць, мостів і площ, надані органами місцевої влади, не можуть увічнювати осіб, організації, події і дати, які символізують комунізм чи інший тоталітарний лад, а також іншим способом пропагувати такі режими".

А от пропагандою комунізму вважаються також назви, що нагадують про осіб, організації, події або дати, які символізують репресивну, авторитарну і несуверенну систему влади в Польщі в 1944-1989 роках.

У списку імен, які підлягають декомунізації - об'єкти, присвячені Червоній армії, так званому польсько-радянському братству зброї, радянським партизанам, чиновникам народної влади, Народній гвардії, Народній армії.

Також читайте: Рада Федерації РФ просить Путіна покарати Польщу за знесення радянських пам'ятників
Источник: https://ua.censor.net.ua/n451678
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRYUkRLekJNZWxKbk9VTTVNRnBpVVhRNVEzY3dXV0pTYkhSSFVHWk9RMll3VERkUmRUbEhUVEJaYmxGelFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору