EN|RU|UK
 За кордоном
  9837  38

 Влада Литви шукає заміну російському програмному забезпеченню

хакер

Фахівці з кібернетичної безпеки Литви шукають, чим замінити програмне забезпечення (ПО), пов'язане з Росією, яке використовують у державних відомствах і на держпідприємствах.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Delfi, про це заявив віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярза.

За його словами, російське ПО залишає лакуни, котрі дозволяють зламувати системи. "Помічено, що залишено можливості для підключення, а коли відбувається підключення, то можна тільки здогадуватися, що вони роблять, як вони контролюють", - сказав він. Лакуни, за його словами, виявлені не цього року. Саме програмне забезпечення ще не замінили, але доступ до систем обмежили.

Посадовець додав, що загрозу становить тільки ПО, пов'язане з Росією.

Читайте також: Російського хакера засудили в США до п'яти років ув'язнення

Раніше три парламентські консерватори - Лаурінас Кащюнас, Жигімантас Павільоніс і Аудронюс Ажубаліс - звернулися до прем'єр-міністра з проханням дати оцінку масштабам використання російського програмного забезпечення та інформаційних систем у державних відомствах та установах, а також на підприємствах, які мають стратегічне значення для національної безпеки.

Консерватори вказали, що Департамент поліції з 2006 року використовує створені на основі платформи 1S: Imone модулі системи фінансового обліку. За їхніми словами, це програмне забезпечення було заборонено після того, як встановили, що російська розвідка могла використовувати це забезпечення для шпигунства.

Литовські залізниці, за словами парламентарів, використовують систему безпеки Klub-U розробки Іжевського радіозаводу, який належить до військово-промислового комплексу Росії. Цю систему було впроваджено на всіх локомотивах після модернізації залізничної системи Литви. Klub-U, як відзначають консерватори, використовує російську супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС: з її допомогою встановлюють координати локомотивів, параметри руху - координати і швидкість.

Директор Служби кібербезпеки і телекомунікацій Дарюс Адомайтіс сказав, що згадані системи поки не аналізували, однак уже рекомендовано відмовитися від використання антивірусних програм виробництва російської компанії Kaspersky.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n451686
VEhrNGRrdzVSMFl3VEVSUmRYUkRNVEJaUWpnd1RISlNiSFJEZURCTVdGSm5Ua040TUV4WVVYUTVReTh3VEZoUmRYUkRkMlpPUTJJd1RHcFNaM1JEZVRCTVFqZ3dTMFJSZG5SSFFqQmFZbEpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору