EN|RU|UK
 Події
  1016  4

 Українська сторона гарантує безпеку на час ремонту критичних об'єктів на Донбасі, НЗФ ОРДО - ігнорують, - СЦКК

сцкк

Відновлення цивільної інфраструктури Донбасу можливе лише за умови припинення вогню і надання гарантій безпеки з боку НЗФ ОРДО та ОРЛО.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру АТО, опублікованому в Facebook.

Повідомляється, що 15 серпня Спільний центр з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін відвідали представники керівництва та підприємств міста Торецька Донецької області: керівник військово-цивільної адміністрації Ярослав Руденко, його заступник з питань житлово-комунального господарства Сергій Винник, генеральний директор та начальник аварійно-рятувальної служби ТОВ "НВО "ІНКОР і КО" Євген Дідусь та Олександр Дяченко. Під час зустрічі, вкотре, йшлося про сприяння у наданні гарантій безпеки для проведення ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об'єктах цивільної інфраструктури міста Торецьк, які розташовані поблизу лінії розмежування сторін.

Читайте також: Екологічна ситуація на Донбасі залишається проблемною. Розглядаються кілька проектів із водопостачання регіону, - Зубко

Так, на фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи з укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднішній день у цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства. Внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО на цьому об'єкті підвищеної небезпеки 1-го класу виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалось відкачування води. Переповнення шламонакопичувача водою може призвести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік може хлинути на найближче селище Новгородське, потім потрапити до річки Кривий Торець, а далі - в Сіверський Донець, яка є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області. Усе це може призвести до забруднення прилеглих ґрунтів та екологічної катастрофи.

Зазначається, що "НВО "ІНКОР і КО" компанії "Метінвест" і Донецька обласна державна адміністрація неодноразово зверталися до СЦКК із заявками на надання допомоги в щодо безпеки виконання необхідних робіт. Тільки в 2017 році отримано 9 заявок, щодо кожної з яких від Збройних Сил України отримані гарантії безпеки і направлені відповідні звернення російській стороні СЦКК про сприяння в отриманні письмових гарантій безпеки від ОРДО. Але, на жаль, щодо жодної із заявок з боку ОРДО гарантії безпеки не були надані".

Також читайте: Торецьку загрожують дві техногенні катастрофи, - українська сторона СЦКК

Також повідомляється, що давно потребує ретельного обстеження та ремонту водовод Горлівка-Торецьк. Зараз, через пошкодження у лютому 2017 року, внаслідок активних бойових дій, його ділянки, що перетинає лінію розмежування, на землю щоденно витікає близько 12 тисяч кубометрів води. Більша її частина затоплює підвальні приміщення жителів приватного сектору селища Південне (колишнє Ленінське). Також вода потрапляє в підземні виробки шахти імені Гагаріна, яка не працює, виштовхуючи на поверхню вибухонебезпечний метан, який також потрапляє в підвали житлових будинків жителів селища. Це несе загрозу техногенної катастрофи".

Внаслідок великих втрат води, в Торецьку запроваджено жорсткий графік водопостачання. Майже 35 тисяч мешканців міста отримають воду лише по дві години в ранковий і вечірній час. З підвищенням температури повітря, витрата води суттєво збільшилася і ситуація значно ускладнилась. За словами Ярослава Руденка, в місті в будь-яку мить може виникнути епідемія інфекційних захворювань. Крім того, під загрозою підготовка до нового опалювального сезону.

Також, за даними СЦКК, шламонакопичувач "Торецького фенольного заводу" та водовод Горлівка-Торецьк, як і інші критичні об'єкти цивільної інфраструктури Донбасу перебувають під особливою увагою Збройних Сил України щодо недопущення в місцях їхнього розташування будь-яких порушень режиму припинення вогню, навіть коли ЗСУ змушені відкривати вогонь у відповідь. Всі ці об'єкти мають постійні гарантії безпеки з боку ЗСУ, тоді, коли з боку НЗФ ОРДО таких гарантій немає.

"Отже, ситуація, що склалася в місті Торецьк, та в інших населених пунктах Донбасу, які розташовані поблизу зони бойових дій, підтверджує, що керівництво ОРДО продовжує ігнорувати інтереси цивільного населення по обидва боки лінії розмежування. Разом з керівництвом ОРЛО, воно демонструє абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу.

Також читайте: Вчений-гідрогеолог Яковлєв про загрозу масштабної катастрофи на Донбасі: "Регіон щонайменше років 30 є екологічною аномалією"

За підсумками зустрічі, українська сторона СЦКК запевнила представників Торецька у наданні гарантії безпеки від ЗС України на час проведення ремонтно-відновлювальних робіт на зазначених об'єктах. Російська сторона СЦКК пообіцяла ретельно вивчити це питання та сприяти у отриманні від ОРДО гарантії безпеки на проведення відновлювальних робіт", - йдеться в повідомленні.Источник: https://ua.censor.net.ua/n451872
VEhrNGRrdzVRekV3VEhKUmRuUkROekJNTjFGek9VZFhNRms1T0RCTFNGRndkRU5oTUVwd09EQkxURkYyZEVkQk1FeFlVbWgwUjAwd1RHODk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору