EN|RU|UK
 Політика України
  5792  29

 Московський патріархат бере участь у мілітаризації дітей у Криму, - КПГ

крым карта

Член Кримської правозахисної групи (КПГ) Ірина Сєдова зазначає, що в анексованому Криму священики Російської православної церкви Московського патріархату беруть участь у військовій пропаганді серед дітей.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це Сєдова повідомила на брифінгу в Києві 16 серпня.

"Є приклади, коли російська церква відзначає свято святого Федора Ушакова, і священик везе дітей у військову частину, діти фотографуються з військовою технікою, і ці фото публікують на сайті Кримської єпархії. Російська православна церква роздає гранти на православні табори, де дітей вчать бути розвідниками. До агресивної пропаганди мілітаризації домішується релігія і діти думають, що бути мілітаристами - це свята справа", - сказала Сєдова.

Вона додала, що також є факти співробітництва Російської православної церкви в Криму з російським козацтвом, політичними партіями, в заходах для прославлення російської армії, де теж передбачена участь дітей.

"Коли це зводиться в єдину доказову базу, складається жахлива картина, як багато грошей вкладається в агресивну пропаганду серед кримських дітей", - додала вона.

Кримський журналіст Сергій Мокрушин нагадав факти, коли священики Російської православної церкви Московського патріархату проводили "освячення" російських військових комплексів у Криму, а потім виїжджали на материкову Україну для участі в хресних ходах.

Глава Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник на брифінгу розповіла, що на півострові російська влада проводить системну роботу з мілітаризації дітей.

Кримська правозахисна група 16 серпня представила інформаційно-аналітичну доповідь "Права людини в умовах мілітаризації Криму". За словами правозахисників, в документі зібрані факти порушень прав людини російськими військовими і представниками незаконних воєнізованих формувань.

Правозахисники не раз звертали увагу на воєнізований формат виховання дітей в анексованому Криму. Психологи відзначають тиск на свідомість дітей у сучасній освіті Росії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n451894
VEhrNGRrdzVReXN3VEhKU1p6bERMekJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCTVZGSnNkRWRETUV4b09EQkxSRkZ1T1VOdFprNURZVEJaUkZGMVRrTTQ=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору