EN|RU|UK
 Здоров'я, Технології
  1302  12

 ЧАЕС запустить в експлуатацію в грудні завод із переробки рідких радіоактивних відходів, - держагентство з управління зоною відчуження

чаэс

ДСП "Чорнобильська АЕС" планує ввести в експлуатацію завод із переробки рідких радіоактивних відходів (РРВ) у грудні поточного року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомляє прес-служба Держагентства з управління зоною відчуження.

Комплексні активні випробування на об'єкті були проведені ще в 2014 році, проте ЧАЕС досі не отримала сертифікат від Державної будівельно-архітектурної інспекції.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У лісі в Чорнобильській зоні сталася велика пожежа

"Для отримання такого сертифіката необхідно виконати додаткові роботи в зв'язку з введенням в Україні нових будівельних норм, зокрема, з реконструкції системи протипожежного захисту та блискавкозахисту, а також щодо зовнішнього утеплення будівлі", - йдеться у повідомленні.

Договір на виконання необхідних робіт укладено 7 серпня, вони будуть проходити в два етапи (перший - до кінця поточного року, другий - до травня 2018 року).

Проектна потужність заводу з переробки рідких РРВ - не менше 2,5 тис. куб.м. необроблених відходів на рік.

Зараз рідкі РРВ об'ємом понад 20 тис. куб. м. накопичені на проммайданчику ЧАЕС, після переробки вони повинні бути упаковані й відправлені на довготривале зберігання на комплексі "Вектор".

Також читайте: На ЧАЕС проводять "холодні" випробування сховища відпрацьованого ядерного палива
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору