EN|RU|UK
 Політика України
  4735  51

 Англійська - робоча мова НАТО, і володіти нею українські військовослужбовці повинні вільно, - заступник начальника штабу ВМСУ

нато

Для офіцерів і старшин буде створено "Центр мовної підготовки".

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Думську, заступник начальника штабу ВМСУ з євроатлантичної інтеграції капітан першого рангу Андрій Риженко розповів про те, як відбулися спільні українсько-американські військово-морські навчання "Сі Бриз-2017".

"У 2017 році вперше в історії рівень навчань було піднято на оперативний рівень, для цього було створено Maritime Operational Centre (MOC). У попередні роки штаб навчань тільки моніторив дії сил. За основу MOC, згідно з інструкцією NTTP-3.32.1, взято модель 6-го флоту ВМС США. MOC було створено на час навчань, і його чисельність становила 90 осіб, половина з яких були українськими офіцерами", - розповів Риженко.

Замначальника штабу ВМСУ також зазначив, що вперше ці навчання відвідав Президент України, а військовослужбовці, які брали участь у навчаннях зробили висновки про те, які знання і навички необхідні українським військовим під час міжнародної співпраці.


"Основний урок цих навчань - це проблема спілкування офіцерів різних країн. Англійська - робоча мова НАТО, і володіти нею українські військовослужбовці повинні вільно. Це стосується всіх офіцерів і старшин. Для вирішення цієї проблеми ВМСУ планує відкрити з 1 вересня 2017 "Центр мовної підготовки", - повідомив Риженко. - По-друге, це знання і досвід застосування штабних процедур і тактики НАТО. Це питання підготовки й освіти. Що стосується штабної роботи, то 46 основних доктрин НАТО, що становлять оперативне мистецтво Альянсу (так звані Allied Joint Publications, AJPs), слід додати в освітні програми всіх рівнів військової освіти, як Національного університету оборони, так і видових академій (інститутів)".

За словами Риженка, зараз вивчають питання створення до кінця 2017 року ВМС "Центру Доктрин і тактики НАТО" для обробки національних керівництв на базі відповідних НАТОвських. Це дозволить покращити підготовленість офіцерів наших кораблів і уникнути дублювання в плануванні й проведенні заходів бойової підготовки. Крім того, Риженко висловив упевненість, що українцям необхідно виховувати нову штабну культуру.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n452153
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwU2FVNUROakJhWWxGMU0zcFJkazVES3pCTVRGRnpTSHBSYzNSSFZ6Qk1ibEpuWkVkTk1FeHlVWFowUTNrd1REZFNaMlJETnpCWlVGRjBkRU40TUV3M1VYTjBSMGN3V2xvNE1FeEVVWFprUTNvd1RIWlNiSFJETlRCWlNGSnFUa00yTUV4Qlp6Qk1lbEYyZEVONU1FeENPREJLVEZGdVRrTm9aazVEWkRCS1JGRnZkRU5s
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору