EN|RU|UK
 Економіка
  1877  52

 Від непрозорого розподілу вагонів "Укрзалізницею" гірничо-металургійний комплекс втрачає $ 1,2 млрд на рік, - "Укрметалургпром"

поезд

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" оцінює втрати Гірничо-металургійного комплексу від непрозорого розподілу вагонів "Укрзалізниці" в серпні в $ 100 млн, а за весь рік - в $ 1,2 млрд.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Uaprom.info, про це повідомив глава Асоціації Олександр Каленков. Він також привітав доручення прем'єр-міністра Володимира Гройсмана навести порядок у цьому питанні.

"Я дуже радий, що прем'єр-міністр приділив цьому увагу, оскільки це проблема його рівня за своїм масштабом і впливу на промисловість країни, на ГМК і на всю економіку. Дійсно, існує корупційна схема, дискримінаційний підхід до розподілу вагонів "Укрзалізниці". За розподіл вагонів беруться гроші. За нашою інформацією, від тисячі до двох тисяч за вагон. Але збитки, які завдаються чиновниками УЗ, значно більші. Вже в серпні ми оцінюємо, що втрати від такої політики залізниць для ГМК становлять приблизно $ 100 млн", - сказав він в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, чиновники УЗ, перевищуючи свої повноваження, заробляють гроші на розподілі вагонів, завдаючи шкоди галузі, яка багаторазово на порядок перевищує навіть ті гроші, які вони безпосередньо собі заробляють у кишеню.

"Ми дуже сподіваємося, що новий керівник УЗ (Євген Кравцов. - Ред.) все-таки зверне увагу на пріоритети, які розставляє прем'єр-міністр. І що для нас важливо - це проблема, яка може бути вирішена в дуже стислі терміни, досить операційного рішення. Дуже проста схема: перевізники, вантажовідправники забезпечуються вагонами "Укрзалізниці" на рівні середньої частки УЗ на ринку піввагонів України, тобто близько 35-40%", - зазначив Каленков.

Глава "Укрметалургпрому" також повідомив, що коли вантажовідправники не отримують заявлені вагони УЗ, вони змушені в терміновому порядку шукати вагони деінде.

"Іноді це виходить, іноді ні. Тому або вагони втридорога купуються, або ж просто вантажі не потрапляють вчасно. Тому ГМК зазнає вкрай значних збитків", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання, який розмір цих збитків, Каленков повідомив, що за серпень вони вже становитимуьть $ 100 млн., на поточний рік - $ 1,2 млрд.

"І потрібно розуміти, що ми втратили підприємства на неконтрольованій території. Зараз за 7 місяців ми маємо мінус 18% у виробництві сталі, це близько 2 млн тонн. Ми говоримо про фактично $ 2 млрд за рік валютних надходжень. Це вже істотно. Зараз нам потрібно перекрити недопоставки сталі з тих підприємств збільшенням виробництва на контрольованій території. Це можна зробити тільки, якщо інфраструктура не буде нас підводити. На жаль, останні рік-півтора інфраструктура - це вузьке місце. Ми не виробляємо і не можемо поставити свою продукцію не через те, що ми не можемо продати. А через те, що ми не можемо вчасно повантажити, перевезти і так далі. Це велика проблема була і з минулим керівництвом УЗ. Я сподіваюся, що нинішнє керівництво залізниць поставить собі в пріоритет нашу галузь, оскільки недооцінювати її не можна. Це третина всього промислового виробництва, а якщо брати суміжні галузі і так далі - фактично половина всього виробничого комплексу країни. І поряд з АПК це основний постачальник валюти в країну", - констатував Каленков.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n452164
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRms1T0RCTWVsRjBaRWRETUV4RVVYVTVSMFF3V1VSUmN6bEhWekJaT1Rnd1MxQlJkWFJIUVRCTVpsRnpUa00zTUZwaVVYUTVRemt3VEdwU2FIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору