EN|RU|UK
 Політика України
  20344  150

 Національні інтереси України і зовнішні інтереси США зараз збігаються, але ситуація може змінитися, - Горбулін

горбулин

Україна може розраховувати на політичну підтримку Сполучених Штатів Америки при новому керівництві США, проте особливих ілюзій плекати не варто.

Про це в своїй статті "Геополітична реверсія:" нові 80-ті", опублікованій в тижневику "Дзеркало тижня", пише директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник президента України Володимир Горбулін, повідомляє Цензор.НЕТ.

Також читайте: Росія не підтримає ідеї, спрямовані на "економічне знищення" КНДР, - Лавров

"Чи зможе "перезапустити" американську політику на українському напрямку К.Волкер? Він справляє сильне враження. Те, що він має абсолютно чітке й реалістичне розуміння того, що відбувається в Україні, - очевидно. Те, що він знає, які кроки потрібно зробити для владнання ситуації, - теж. Однак нинішня політична реальність у США більше нагадує пісочницю грецької богині Еріди, ніж нетрадиційну модель із політикою "одного голосу". У т.ч. - у питаннях зовнішньої політики", - йдеться в статті.

На думку Горбуліна, подібні проблеми пов'язані з питанням надання Україні летальних оборонних озброєнь. І якщо Б.Обама займав явну позицію "обіцяти подумати, але в жодному разі не давати", то нині (про що каже й С.Пайфер), коли Трамп усе ще в пошуку рішень (у т.ч. - щодо української ситуації), коридор можливостей для надання такої допомоги істотно розширився. Та навіть якщо таку допомогу буде надано (що справді було б важливо для нас у військовому плані), основний результат був би, швидше, політичним. Для України надання військової допомоги з боку США - насамперед символ того, що США активно втягуються в українські справи, символ наповнення Хартії про стратегічне партнерство і знак європейським країнам, що час уже переходити до активних дій".

Читайте також: Санкції США можуть приректи Росію на ціле десятиліття стагнації, - Ходорковський

Водночас, вважає він, тема "летальних озброєнь" в Україні дедалі більше нагадує магічне заклинання, яке розглядається багатьма як певна панацея від всіх українських проблем. Тоді як левова частка цих проблем лежить у зовсім іншій площині - ефективному управлінні сектором національної безпеки, боротьбі з корупцією, ефективних реформах та економічному зростанні.
Розраховуючи на допомогу США, добре би пам'ятати й про ще один важливий аспект (якого не врахувала Росія у своїх відносинах із новою адміністрацією Трампа, але який важливо врахувати нам): безперечно, на цей момент національні інтереси України і зовнішньополітичні інтереси США збігаються. Однак це не означає, що вони будуть такими постійно, або що рішення, які будуть прийнятні для зовнішньої політики США, виявляться однаково прийнятними й для національних інтересів нашої країни", - підкреслив він.
Читайте також: Іран поставляє зброю до Росії всупереч санкціям ООН, - Die Welt

Аналізуючи ситуацію з новими санкціями США проти Росії, В.Горбулін зауважив, що вони "дуже серйозні і будуть вести до поступового системного колапсу поточної російської економічної моделі". Крім того, на його думку, українські санкції (в частині розриву співпраці в сфері ВПК) також важко даються Росії. "За даними SIPRI, Росії досі так і не вдалося налагодити у себе виробництво як мінімум 185 унікальних частин та компонентів, що виробляються українськими підприємствами", - наводить він приклад.Источник: https://ua.censor.net.ua/n452285
VEhrdlVXczVReXN3V1VSUmMyUkhSREJNZGxKc2RFTTVUSGt2VW1ka1EzY3dURE5SZFhSSFJ6QmFZbEpzTTNwUmIwNURLekJaU0ZKc2RFZFFaazVEYURCTGFsRnJRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору