EN|RU|UK
 За кордоном
  7729  98

 Латвійська влада заборонила проводити зйомки російського серіалу про Голокост через елементи пропаганди

кино

Влада двох регіонів Латвії заборонила зйомки російського міні-серіалу "Парад Алле" за порадою латвійської спецслужби.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Читайте також: "Те, що відбулося в 2014-му році - це просто відновлення історичної справедливості", - Путін про окупацію Севастополя

Дія міні-серіалу відбувається в 1941 році: в провінційне латвійське місто приїжджає радянський цирк. За збігом обставин незабаром після цього в місто входить німецька армія, після чого починаються характерні для окупованих територій події. Прем'єра фільму мала відбутися на російському "Першому каналі". Однак сьогодні не зрозуміло, чи зможуть автори закінчити зйомку картини: вже два регіональні самоврядування відмовилися співпрацювати зі знімальною групою, а менеджер із латвійської сторони пішов із проекту через сумніви щодо його змісту.

"Фільм про цирк і про Голокост, - розповідає Російській службі Бі-бі-сі режисер і співавтор сценарію Олег Газе. - Продюсер цієї картини - тричі номінант на Оскар, найвідоміший продюсер Росії і президент Асоціації продюсерів кіно і телебачення Росії Сергій Сельянов. Знімаються Володимир Стєклов, Сергій Барковський, Володимир Селезньов".

Дивіться також: Окупанти засиплють землею античний курган для будівництва дороги до Керченського мосту. ФОТО

Сценарій "Параду Алле" потрапив у розпорядження поліції безпеки (ПБ) Латвії, яка побачила в ньому елементи, "вигідні для російської пропаганди". "ПБ оцінила початковий матеріал, зокрема сценарій, і прийшла до висновку, що зйомки такого фільму створюють і поширюють вигідні для російської політики посилання до історичних подій і узагальнення з приводу відносин між жителями Латвії і їхніх дій під час Другої світової війни. Про це поліція безпеки інформувала самоврядування Кулдіги", - говорить Російській службі Бі-бі-сі представниця поліції безпеки Ліга Петерсоне.

Раніше в публічному просторі звучали припущення представників ПБ про те, що йдеться про епізоди участі жителів Латвії в переслідуванні євреїв.


Формально заборони на зйомки немає. "У самоврядування немає інструментів для заборони на зйомки в публічному просторі", - сказала голова думи Кулдігського краю Інга Берзиня.

Однак муніципалітет має повне право відмовитися від співпраці зі знімальною групою: не давати дозволу на зйомки на своїх об'єктах, не перекривати вулиці, не прибирати дорожні знаки. Так і зробили в Кулдізі. Глава самоврядування додала, що рішучіші дії з боку думи неможливі, а учасникам зйомок видані легальні латвійські візи. Олег Газе, зі свого боку, стверджує, що на початкових етапах між знімальною групою і місцевим самоврядуванням жодних розбіжностей не було. "Чудовий був контакт, підписали договір про зйомки в місцевому краєзнавчому музеї. У нас не було розбіжностей, а за день до початку зйомок виникло ось таке ось", - розповідає він.

"Нам було принципово знімати в Кулдізі. Це гарне місто, тут зберігся колорит Східної Європи. Влада з нами співпрацювали, ми з ними співпрацювали".

"Це завжди вигідно для міста. А зараз тут вже вся знімальна група. Якби три місяці тому нам сказали, що знімати не можна, то ніхто б не поїхав. Знімали б у Литві, Естонії, у Виборзі... Я їхав із відкритим серцем", - стверджує він.

Скільки саме Кулдіга могла б заробити на зйомках фільму, режисер сказати не зміг. Але, за його словами, йдеться про сотні тисяч євро: житло, харчування, транспорт, компенсації. Незважаючи на очевидні плюси, сприяти зйомкам відмовилися і в іншому латвійському місті - Цесісі. "Вони просили знімати саме на тих об'єктах, які належать самоврядуванню, просили також перекрити рух транспорту. Ми відправили їм листа з відмовою. У нас є лист від поліції безпеки", - повідомив Російській службі Бі-бі-сі глава самоврядування Цесіса Яніс Розенбергс.

"Ми проконсультувалися з поліцією безпеки. Прийняли до уваги їхню рекомендацію про те, що цей фільм показує історію Латвії необ'єктивно", - пояснив він.


"Ми - знакове місто для латвійської історії, тому було ухвалено рішення про те, що самоврядування не може підтримати такий фільм. Це, звичайно, не означає, що вони не можуть знімати в громадських місцях, не заважаючи потоку транспорту і людей", - продовжує представник самоврядування Карліс Плотс.

А за словами Дідзіса Еглітіса, колишнього менеджера картини з латвійської сторони, подібні відмови від співпраці фактично ставлять хрест на зйомках.

"Все не так просто. Треба прибрати дорожні знаки, потім треба якось регулювати рух без цих знаків, а щоб все це організувати, потрібна підтримка думи. Там передбачені масові сцени з участю 200 - 300 акторів в історичних костюмах, треба заблокувати кілька кварталів. А місто може відмовитися заблокувати вулицю, оскільки це обмежує свободу людей", - говорить він Російській службі Бі-бі-сі.

Проте представники знімальної групи стверджують, що мають намір закінчити зйомки. Зараз, всупереч початковим планам, вони відбуваються на приватній території, а не на муніципальних об'єктах.

Сам Дідзіс Еглітіс від участі в роботі над картиною відмовився - і знову через сумніви щодо її змісту.

"Я хотів, щоб продюсер дав мені можливість подивитися останню версію після монтажу, щоб там брали до уваги думку історичного консультанта. Про це домовленості досягти не вдалося", - пояснює він.

"Я сам професійний представник цієї індустрії, і я знаю, наскільки змінюється зміст фільму під час зйомок", - додав він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n452401
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVETmpCYVlsRjJaRU1yWms1RFZEQk1OMUYxT1VNck1FeHlVWFowUjBJd1dVbzRNRXAyVVhOT1IwTXdURXhTYkhSSFVBPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору