EN|RU|UK
 Економіка
  16909  186

 Дешеві сигарети можуть подорожчати до 28 грн, - Асоціація "Виробників тютюнових виробів"

Рада може ухвалити закон, який зрівняє ціни тютюнових виробів середнього і низького цінових сегментів.

Асоціація "Виробників тютюнових виробів" стверджує, що Верховній Раді є законопроект, який зрівняє ціну тютюнових виробів середнього і низького цінових сегментів, і, тим самим, "знищить українських виробників сигарет і заблокує ринок для нових гравців". Про це повідомляє "РБК-Україна".
Дешеві сигарети можуть подорожчати до 28 грн, - Асоціація Виробників тютюнових виробів 01

Дешеві сигарети можуть подорожчати до 28 грн, - Асоціація Виробників тютюнових виробів 02

Дешеві сигарети можуть подорожчати до 28 грн, - Асоціація Виробників тютюнових виробів 03

Наслідки будуть фатальними для державного бюджету та економіки в цілому, а найдешевша пачка сигарет коштуватиме не менше 28 гривень вже з 1 січня 2018 року, зазначається в письмовому зверненні асоціації до народних депутатів.

Виробники пояснили, що йдеться про законопроект №6683 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів", який зареєстрували 11 липня 2017 року депутати Кужель О. В., Загорій Г. В., Писаренко В. В. та Мельничук С. П. В асоціації вважають, що нардепи лобіюють "картельну змову" компаній "Філіп Морріс Україна", "Джей Ті Інтернешнл Компані Україна", "Імперіал Тобакко Продакшн Україна" і "В.А.Т. Прилуки". Зазначені іноземні виробники планують встановити коефіцієнт, за допомогою якого фіксується мінімальна ціна тютюнових виробів на ринку на рівні 1,85 - відповідно ціна найдешевшої пачки сигарет буде не менше 28 гривень.

У галузевій асоціації пояснюють, що законопроект №6683 повністю суперечить нормам чинного європейського законодавства, а саме Директиви Ради ЄС 2011/64 / ЄС від 21 червня 2011 року. Як приклад також наводять рішення Європейського суду - справа №С-221/08 Єврокомісії проти Ірландії (пункт №55) справа №С-197/08 Єврокомісії проти Франції (пункт №53) і Єврокомісії проти Австрії (пункт №43). Цими рішеннями були визнані протиправними та скасовані законодавчі акти зазначених країн щодо встановлення аналогічних коефіцієнтів у разі визначення цін на тютюнові вироби.


"Пропонується збільшення специфічної ставки акцизного податку на 33%, підвищення адвалорної ставки акцизного податку на 8% (з 12% до 20%) і збільшення мінімального акцизного навантаження з кожної тисячі сигарет в 792,75 гривень., Що забезпечить орієнтовне додаткове надходження до бюджету 11,8 млрд гривень на рік (такі ставки акцизного податку забезпечать встановлення акцизу в ціні тютюнових виробів на рівні не менше 60%, що в свою чергу суттєво зменшить ризики зростання тіньового ринку на території України)", - стверджують в асоціації "Виробників тютюнових виробів".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n452503
VEhrNGRrdzVSME13V1RkU1ozUkhUekJNTVRnd1NreFJiMEU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору