EN|RU|UK
 За кордоном
  10458  40

 Інститут нацпам'яті Польщі почав кримінальне провадження проти екс-президента Валенси

польша валенса

Слідчий відділ Інституту національної пам'яті Польщі почав кримінальне провадження проти колишнього президента Польщі, лідера легендарного руху "Солідарність" Леха Валенси у справі про надання завідомо неправдивих свідчень.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Польське Радіо.

Провадження стосується неправдивих свідчень, представлених Лехом Валенсою як докази у справі про персональну папку і папку таємного співробітника Служби безпеки Польської народної республіки "Болека", які були знайдені в будинку генерала Чеслава Кищака після його смерті.

Нагадаємо, кілька істориків запевняють, що лідер руху "Солідарність" і пізніше президент Польщі Лех Валенса за часів ПНР співпрацював зі Службою безпеки. У лютому 2016 року ІНП Польщі оприлюднив таємні документи, які стосуються секретного співробітника під псевдонімом "Болек" і були підписані екс-президентом Польщі Лехом Валенсою.

Після оприлюднення документів колишній президент Польщі заявив, що він нічого не писав і не підписував. У зв'язку з цим прокурори інституту провели експертизу, чи підробляли співробітники Служби безпеки документи з особової справи Леха Валенси і робочої папки таємного співробітника "Болека". В кінці червня після досліджень в Інституті судових експертиз у Кракові і показань свідків, в тому числі колишніх співробітників СБ, прокурори ІНП прийшли до висновку, що більш як 50 документів в період з 1970 по 1976 роки, в тому числі зобов'язання про співпрацю зі Службою безпеки, звіти та розписки про отримання грошей, є справжніми, тобто вони були написані або підписані Лехом Валенсою.

Керівник слідчого відділу Інституту національної пам'яті, прокурор Анджей Позорський повідомив, що провадження стосується також і інших справ, за якими колишній президент Польщі давав свідчення і під час яких стверджував, що не співпрацював зі Службою безпеки ПНР і не отримував винагород.

Судовий розгляд було відкрито 29 червня за вказівкою Генеральної прокуратури.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n452695
VEhrdlVXdDBRM2N3VEhaUmRHUkRPVEJaU0ZGelF6aDJNRnBpVW1ka1IwTXdURGRTWjA1SFZ6QlpPVGd3U2k5UmRuUkROekJaZWxKcFpFTjM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору