EN|RU|UK
 Політика України
  5831  32

 Українські суди винесли щодо 173 осіб вироки за сепаратизм: більшість залишилися на свободі

З 2014 року суди винесли вироки щодо 173 осіб за ст.110 ККУ - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це пише Ірина Салій у статті "Як в Україні судять за сепаратизм". У публікації наведені дані судового реєстру станом на 23 серпня.

26 осіб засуджено до позбавлення волі, 125 осіб звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном, 8 осіб покарано обмеженням волі, 4 людей виправдано.

На цей момент скасовані вироки щодо 7 осіб, засуджених до позбавлення волі, 2 - умовно засуджених і 1 виправдувальний вирок. Зараз ці справи слухаються в суді заново.

Серед засуджених переважно люди, які працювали у виборчих комісіях з проведення незаконного референдуму на підтримку "ДНР" і "ЛНР", поширювали сепаратистські друковані матеріали або таку інформацію соцмережах, виступали із закликами на мітингах.

Більшість з них визнали свою провину і були звільнені від тюремного покарання з випробувальним терміном.

Також вироки за ст.110 ККУ отримали деякі особи, які служили в "ДНР" і "ЛНР". Хоча бойовиків частіше судять за іншими статтями ККУ - створення або участь у незаконному збройному формуванні, терористичної групи та ін.

З 2014 року тільки одна людина засуджена за сепаратистські дії, що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків. Вихідця з Луцька Віктора Селедцова засудили до 12-річного ув'язнення. Чоловік брав участь у подіях в Криму навесні 2014 року, зокрема в штурмі і захопленні штабу Військово-морських сил ЗСУ. Був нагороджений медаллю Міноборони РФ "За повернення Криму". Надалі служив в батальйоні терористів "ДНР".


Источник: https://ua.censor.net.ua/n452760
VEhrNGRrdzVSMEl3VEZoUmRqbERkekJaUkZGelRrZERNRXhxVVhRNVF6aG1Ua2RDTUZsUVVYUkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору