EN|RU|UK
 Економіка
  40184  122
Матеріали за темою:

 Великий банк в окупованому РФ Криму відключили від SWIFT, - "Ведомости"

swift

Глобальна компанія - правовласник програмного забезпечення (ПО) для роботи зі SWIFT Finastra - відмовилася працювати з російськими банками зі списку санкцій.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це, як пише російське видання "Ведомости", розповіли два джерела.

За словами джерел видання, софт використовують два такі гравці: Російський національний комерційний банк (РНКБ), що працює в Криму, і Темпбанк, в якому введено тимчасову адміністрацію.

Finastra, бізнес якої багато в чому сконцентрований у США і Канаді, повідомила свого російського дистриб'ютора "Фіннет" про те, що припиняє працювати з цими банками з 31 серпня, вказує один зі співрозмовників "Ведомостей".

У світі є кілька виробників програмного забезпечення для роботи зі SWIFT, продовжує він, в Росії використовують софт від Finastra і від самої SWIFT (Alliance Acсess). За словами другого співрозмовника, переважна більшість банків у Росії і світі використовують ПО від SWIFT.

Банк може перейти на інший інтерфейс доступу до SWIFT, для цього йому потрібно укласти договір і зробити технічні налаштування, коштуватиме це кілька десятків тисяч доларів, оцінює перший співрозмовник. Він додає, що банкам важливо це встигнути зробити до 31 серпня, щоб вони не були відрізані від SWIFT під час переходу на новий софт.

Finastra на хвилі посилення санкцій оцінила ризики і, виявивши у себе в партнерах два санкційні банки, вирішила припинити з ними співпрацю, вважають три співрозмовники видання, які працюють зі SWIFT.


SWIFT завдяки єдиними стандартами і широкому охопленню дозволяє банкам і компаніям обмінюватися фінансовими повідомленнями по всьому світу. Для розрахунків усередині Росії є й інші способи, але для міжнародних транзакцій альтернативи SWIFT немає.

РНКБ є системотворчим банком окупованого РФ Криму і працює тільки на території Росії, сказав представник банку, додаючи, що той не здійснює розрахунків через західні кредитні організації. За його словами, банк використовує розрахункову систему ЦБ.

"На бізнес РНКБ і його клієнтів не впливає припинення відносин із компанією Finastra", - стверджує представник РНКБ. Він не уточнив, чи буде РНКБ переходити на інше програмне забезпечення.

Зазначено також, що банки в окупованому РФ Криму не можуть мати кореспондентських рахунків і проводити розрахунки з іноземними банками, що дотримуються режиму санкцій, тобто, по суті, вони відрізані від світової банківської системи, каже партнер юридичної фірми "Вестсайд" Сергій Водолагін. Один із контрагентів РНКБ повідомляє, що банк все-таки використовує SWIFT, нехай і не так активно, як інші банки.


Представники "Фіннет" і SWIFT від коментарів відмовилися. Представники Finastra і Темпбанк на запит не відповіли. Два тижні тому ЗМІ повідомили про те, що Темпбанк відключено від SWIFT, оскільки банк і його топ-менеджмент - під санкціями США через співпрацю з Сирією та Іраном. За словами трьох співрозмовників "Ведомостей", йшлося тільки про припинення співпраці з Finastra, а не про відключення банку.

Розмови про відключення Росії від міжнародної системи SWIFT тривають останні кілька місяців. Західні аналітики покладають на цей захід серйозні надії. У Росії вже офіційно почали розробляти план на випадок такого ходу подій. Однак агентство Bloomberg, посилаючись на офіційних осіб, знайомих із ситуацією, в березні написало, що США і ЄС на зараз відкинули можливість відключення Росії від SWIFT, оскільки це призведе до великого "непрямого збитку".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n452945
TUZsSVVYTk9Remt3VEhKU2FIUkhWekJhWTJjd1RDOVNaMDVES3pCWlRGRjFRMFJTWjA1REt6QlpTRkpzZEVkWVRIazRka3c1UjBJd1RFUlJkbVJETmpCWllsSnNkRWRZWmtaT1dGTlZXbFZtVGtOaE1GbEVVWFZPUXpobVRrTm5NRXczVW1ka1IxY3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору