EN|RU|UK
 Політика України
  4960  23

 Україна з 2019 року адміністративно передаватиме повноваження громадам, - Зубко

зубко

Процес об'єднання громад в Україні може бути завершено за п'ять років.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва й житлово-комунального господарства з посиланням на віце-прем'єра Геннадія Зубка, передає Цензор.НЕТ.

"2018 рік буде визначальним у процесі об'єднання громад. Наступного року визначимо адміністративні центри, а через рік ухвалимо адміністративне рішення. Ми наближаємося до обов'язкового делегування громадам повноважень", - цитує Зубко прес-служба.


Він зазначив, що зараз в об'єднанні дотримуються принципу добровільності.

"Цього року додатково ухвалимо рішення про добровільне приєднання громад до обласних центрів і міст обласного значення. Маючи до кінця року 665 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), забезпечимо всього близько 40% покриття території. Ближче до кінця року будемо визначатися з адміністративними центрами майбутніх громад", - зазначив Зубко.

За його словами, чиновники в багатьох випадках не хочуть брати на себе додаткову відповідальність і гальмують процес об'єднання.

"Наприклад, Запоріжжя, Хмельницький і Полтава відмовляються брати на себе повноваження ДАБІ. Цим вони шкодять інвестиційному клімату на своїх територіях, обрізають шляхи до інвестицій, які побоюються корупційних ризиків", - підкреслив Зубко.


Він зазначив, що повноваження щодо ухвалення рішень про обов'язкове об'єднання громад залишать на рівні обласних рад.

"Там затверджували перспективні плани. Вони краще розуміють ситуацію і те, як її вирішити в інтересах громад. А Кабінет міністрів зробить все, щоб органи управління ОТГ ефективно виконували повноваження перед людьми", - сказав він.

На його думку, процес об'єднання громад в Україні можна завершити за п'ять років.

"Це буде мегашвидкість. Адже Польща йшла до цього 12 років, Швеція - 20. Хоча я допускаю, що процес об'єднання триватиме і після формування повної карти ОТГ", - підкреслив Зубко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n452965
VEhrdlVXdzVSMFF3VEVoUmRYUkRLMHg1TDFGMFRrTXhNRmxpVVhSa1F6a3dXVXhTWjA1RGR6Qk1kbEpzZEVNek1FeEVVbWgwUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору