EN|RU|UK
 Політика України
  10491  188

 НАБУ розслідує "Роттердам+", а на газ така ж формула, - Ляшко

газ гтс

На думку лідера Радикальної партії Олега Ляшка, формули ціноутворення на газ і вугілля ідентичні.

Таку думку він висловив в ефірі телеканалу 112.

"Ми зараз судимося, щоб скасувати рішення уряду про встановлення ціни на газ в сім тисяч гривень за тисячу кубометрів. НАБУ розслідує формулу ціни на вугілля "Роттердам+". Але на газ така ж формула:"німецький хаб плюс доставка". Тобто, за тією само схемою, що і "Роттердам+", ми платимо за газ", - заявив Олег Ляшко.

Раніше екс-міністр житлово-комунального господарства, радник Юлії Тимошенко з енергетичних питань Олексій Кучеренко, коментуючи обшуки детективів НАБУ в приміщеннях НКРЕКП у справі "Роттердам +", припустив, що наступним кроком детективів має стати розслідування газової формули "Дюссельдорф+".

"Наступним кроком треба робити таку ж виїмку у пана Гройсмана, який визначив німецький хаб+. Безпідставно, всупереч законам, всупереч логіці, всупереч усьому", - підкреслив він.

27 квітня 2016 року КМУ ухвалив постанову №315, якою зрівняв ціни на газ для промисловості і населення. Цим же рішенням визначено формулу ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКП ухвалила постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до цієї методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт. Така формула впливає на тарифи для непобутових споживачів, оскільки ціни на електроенергію для населення регулюються іншою постановою - №220 від 02.03.2015.

21 серпня представники МВФ вказали уряду України на необхідність виконання норм чинного меморандуму з Фондом та відповідної постанови Кабміну, яким закріплена методика розрахунку вартості ціни газу для населення. Коли дотримуватися цієї методики, вартість газу для населення з 1 жовтня має зрости на 17-19%.

Як повідомлялося, глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитро Вовк і керівники Секретаріату Європейського Енергетичного Співтовариства 22 серпня обговорили у Відні організацію проведення незалежного аудиту українського регулятора. Як зазначав глава НКРЕКП, ця робота займе від півтора до двох місяців. Після закінчення цього терміну можна очікувати конкретні результати аудиту.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n452970
VEhrdlVXMTBSMFF3V1daUmRHUkhRVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCS2RsSnFPVWRKTUV4eVVYWnBPSFl3VEZCUmMwNURNMlpPUXpZd1REZFNaMDVIUkRCTUwxSm9kRWRYTUZrNU9EQktNMUZ0ZEVObk1FcFlVVzEwUTJZPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору