EN|RU|UK
 Політика України
  10190  5

 Якщо наш фільм, знятий на фотоапарат, номінують на "Оскар" - це буде прецедент, - режисер "Війни химер" Старожицька

мария анастасия старожицкая

У відборі на висунення фільму від України на премію "Оскар" цього року візьмуть участь вісім фільмів, один з яких - "Війна химер" Марії і Анастасії Старожицьких.

Про фестивальну і прокатну долі стрічки і короткого списку номінації на "Оскар" від України, а також про ідеї створення наступного фільму творчині "Війни химер" розповіли в ефірі Громадського радіо, передає Цензор.НЕТ.

"Це один з епізодів майбутнього фільму. Ідея дуже проста: розповісти, що було насправді. Було те, що ми з Настею ходили з фотоапаратом від того літа до Майдану. Ми по суті придумали (напевно, щось уже назрівало, а ми це якось відчули), що ці химери зриваються з Будинку з химерами, відчувають ненависть до влади - бетонні пори переповнюються відчуттями людей. Така трошки містична штука була початковою задумкою. Потім почався Майдан. І все це було насправді. Ми просто фіксували. З того, що було знято, спробували розповісти, залишити собі на пам'ять подію з нами і ті відчуття, що ми відчували: Настя, Валерій, я. І ми це зробили, випустили фільм. А тепер уже є можливість повернутися до первинного задуму і спробувати розповісти про те, чого ми були свідками ці роки. Нам дуже важлива в цьому контексті історія світлого і мирного Майдану. Коли приходили і підтримували один одного, були впевнені, що люди є тією силою, яка може щось диктувати в цьому світі. Ще до розстрілів, до всього - неймовірне почуття єднання. Ми хочемо його якось зафіксувати для майбутнього", - пояснила концепцію фільму "Війна химер" Марія Старожицька.


"Під час Майдану ми жили в Михайлівській січі, це була окрема барикада Майдану біля Михайлівського собору. І від того моменту з нами вже почала відбуватися історія війни химер, що потім вилилося у фільм "Війна химер". Цей спогад про Майдан і ляже в основу наступного фільму", - додала Анастасія Старожицька.

"Ми дійсно новачки в цьому кіносвіті, і нам зараз дуже важливий успіх "Війни химер", щоб в нас повірили, щоб вклали гроші. Цей фільм ми змогли зробити без них, але вдруге такий "фокус" не вдасться. Нам подзвонив секретар з оскарівського комітету, сказав подати заявку. І ми з величезною радістю і натхненням це зробили. Зараз дуже важливо, щоб фільм оцінювали ті, хто подивиться його. Ми вже зіткнулися з коментарями: не дивився, але не схвалюю (або схвалюю). Дуже важливо приходити і дивитися фільм неупередженим. Так, фільм знято дилетантами і на фотоапарат на кнопці автомат. Це, звичайно, був би прецедент в історії "Оскара". Але режисер фільму Анастасія Старожицька, один з операторів Валерій Лавренов проявили громадянську сміливість, розповівши дуже особисту історію. Розповіли її чесно і винесли на великий екран. Фільм присвячений загиблому другу, побратиму Вадиму Антонову. Ми особисто його знали, він теж йшов із Майдану на фронт. Тому нам дуже важливо, щоб цю історію побачили у світі. Щоб відчули, з яким настроєм йшли на війну добровольці, з яким вони з неї прийшли. Саме тому це не історія Іловайської битви - ми взяли ще період понад рік після нього, показали повернення і нову поїздку на війну. Це дійсно наша сповідь про війну. І "Оскар" нам важливий, тому що це можливість, щоб люди почули про фільм і подивилися цю сповідь", - резюмувала Марія Старожицька.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n453134
VEhrNGRrdzVRell3V21KUmRtUkRLMlpPUTJVd1dVaFJkWFJEZHpCWlFqZ3dXVlJTYkhSRE56QlplbEYyVGtNMFprNURSVEJNVEZKblRrTXJNRXg2VVhOT1F6VXdURlJSYzA1RE9XWk9RMUV3VEROU1ozUkROREJaVEZGMFpFZEJNRXczVW1kT1F6UXdXVWhTWjNSRE5EQlpabEYyWkVOM1NVNURLekJNTDFGMFpFZEJNRXhFVW1oMFIxY3dXVGs0TUVsaVVYVTVReXN3VEV4UmMwNUROVEJaU0ZKcVRrTTI=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору