EN|RU|UK
 Політика України
  5155  57

 Восени в Раді будуть два процеси: підготовка до президентських виборів і спроба вкотре імплементувати Мінські домовленості, - Семенуха

семенуха

Також актуальними будуть питання скасування депутатської недоторканності, нового закону про вибори, закону про тимчасово окуповані території і пенсійну реформу.

Про це розповів Цензор.НЕТ нардеп Роман Семенуха ("Самопоміч"), коментуючи тенденції, яких, на його думку, варто очікувати в майбутньому політичному сезоні.

"Можливо, у депутатів вистачить мудрості, щоб скасувати депутатську недоторканність чи значно її обмежити. Це полегшить правоохоронним органам процес розслідування тих справ, де фігурантами є народні депутати. З іншого боку, така дія хоч трохи відновить довіру народу до Верховної Ради. Але є й інший сценарій, коли цього не станеться. Тоді депутатам буде все важче голосувати за зняття недоторканності з деяких колег і за притягнення їх до відповідальності через кругову поруку, що вже було продемонстровано під час розгляду в липні п'яти подань", - розповів нардеп.


"В цілому восени паралельно відбуватимуться два процеси: підготовка до президентських виборів, яка вже триває повним ходом, і спроба вкотре імплементувати Мінські домовленості. Ці два чинники накладатимуть відбиток на те, що відбуватиметься в парламенті. А законопроектів для розгляду буде багато. Наша фракція традиційно наполягатиме на ухваленні нового закону про вибори (за відкритими партійними списками на пропорційній основі), на встановлення громадського й депутатського контролю над бюджетом оборони, на законі про тимчасово окуповані території і на проведенні справжньої пенсійної реформи. Адже те, що пропонує уряд, це не реформа, а невеликі зміни в солідарній системі. Навіть із внесенням тих поправок, на яких ми наполягали, це все одно неприйнятний варіант. Скасувати ганебний дискримінаційний податок для пенсіонерів, які працюють, можна і окремим законом. Як і осучаснити пенсії. Уряд зобов'язаний був провести аудит Пенсійного фонду і запровадити другий державний накопичувальний рівень пенсійної системи (від чого вже через кілька років ми б отримали перший ефект). У цивілізованій країні за невиконання такого кроку уряд пішов би у відставку", - резюмував Семенуха.

Нагадаємо, законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" Верховна Рада ухвалила 13 липня 2017 року в першому читанні. Також у липні стало відомо, що 158 нардепів підписали законопроект про скасування депутатської недоторканності. Крім того, в червні секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Читайте також: НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ СЕЗОН: УСПІХ, ЗАГОСТРЕННЯ ЧИ КРИЗА?
Источник: https://ua.censor.net.ua/n453145
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwUmMyUkRLekJaUkZGMVNIcFJjM1JETkRCTVNGRjJkRWRCTUZsbVVYVk9RelZKVGtNek1FeEVVWFYwUXlzd1RERTRNRXd6VVhSa1F6QXdURGRTWjNSREt6QlpSRkYxZEVOM01Fd3pVWFprUjFjd1dVaFNaM1JIVFdaT1F5OHdURmhSZG1SSFFqQmFZbEYxWkVNNU1FeEJaekJaUkZGMFpFZEZNRXczVW1kT1F6Z3dURUk0TUVwTVVXOUJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору