EN|RU|UK
 Суспільство
  2218  29

 Україна і Китай планують обмінюватися студентами педагогічних вишів

минобразования

Україна і Китай планують налагодити співпрацю між педагогічними вишами і разом досліджувати україністику.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

На думку директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації і ліцензування МОН Андрія Шевцова, українські претенденти ступеня доктора філософії з китайської мови повинні мати наукового керівника не тільки з української сторони, а й з китайської.

"Подвійне наукове керівництво дозволить нам, насамперед, покращити рівень підготовки фахівців, які проводять дослідження в галузі китайської філології. Крім того, це полегшить ліцензування в українських вишах спеціальностей "Філологія. Переклад", "Середня школа. Мова і література" за цим напрямом, адже зараз в Україні спостерігається брак докторів філологічних наук у галузі китайської мови", - розповів він.

Окремо сторони говорили про співпрацю між вишами, академічний обмін і спільні наукові дослідження. Зокрема, директор інституту слов'янських мов ХПУ пані Чжао Цює запропонувала здійснювати обмін студентами і викладачами між Харбінським педуніверситетом та Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К. Д. Ушинського. Перш за все, йшлося про навчання на магістратурі, адаптацію навчальних планів, умови отримання дипломів державного зразка.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Обов'язкового навчання в три семестри не буде, школи можуть вирішувати самі, - Міносвіти. ВIДЕО


Також планується провести спільні наукові дослідження в галузі україністики за підтримки "Інституту Конфуція" та українського культурного центру в Харбінському інженерному університеті.

Озвучені пропозиції закладені в проект угоди про академічну співпрацю між Університетом Ушинського, Харбінським педагогічним університетом і Харбінським інженерним університетом. Сторони підпишуть документ після його узгодження.

Нагадуємо, що 23 червня 2017 року Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти між Україною та КНР затвердила "План першочергових заходів щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти на 2017-2019 роки". Ним передбачено, що Україна та КНР розвиватимуть олімпіади з мов, збільшуватимуть обмін студентами та сприятимуть відкриттю програм подвійних дипломів.

Також читайте: Гриневич: Фінансування вишів треба прив'язати до якості наданої освіти

Источник: https://ua.censor.net.ua/n453361
VEhrNGRrdzVReXN3VEVoUmRrNUhWekJNTVRnd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU4zWms1RFl6QmFZbEYyWkVNck1GbElVWE4wUjFjd1dVeFJkVWg2VW1ka1IwTXdXVkJSZEU1RE1UQk1NMUpuZEVNMFprNURZVEJNYWxKbmRFTjNNRXhyUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору