EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  29290  85

 Україна чекає від Єврокомісії роз'яснень щодо скандальної заяви Юнкера про членство України в НАТО і ЄС, - представник України в ЄС Точицький

юнкер

Представник України при Євросоюзі, посол Микола Точицький висловив Європейській комісії свою стурбованість у зв'язку з висловлюваннями президента ЄК Жана-Клода Юнкера на адресу України, які не відповідають дійсності і які були використані російськими ЗМІ для дискредитації України напередодні набуття чинності Угоди про асоціацію.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН , про це він заявив у Брюсселі, коментуючи на прохання агентства висловлювання Юнкера про те, що нібито президент України Петро Порошенко говорив, що Україна вже у ЄС та НАТО. Зокрема президент ЄК сказав: "Я бачу, що мій друг Порошенко сказав декілька днів тому, що Україна є Європейським Союзом і НАТО, але зараз це не те і не інше. Я думаю, що ми повинні це мати на увазі".
Читайте також: Євросоюз не може покладатися на США для свого захисту, - Юнкер

Представник України при ЄС заявив, що ці слова не залишилися поза увагою керівництва держави та Представництва при Євросоюзі.

"Я офіційно звернувся до Європейської комісії за роз'ясненнями з приводу нещодавніх висловлювань президента Жана-Клода Юнкера під час щорічної конференції послів у Брюсселі. Я також привернув увагу до фактичних слів президента України Порошенка, який, виступаючи з нагоди 26-ї річниці Незалежності України, відзначив незмінність стратегічного курсу України на інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури. Нібито сказане (президентом) про те, що Україна вже в ЄС та НАТО, не відповідає дійсності. Тому своїм колегам у Єврокомісії я висловив занепокоєння, бо слова президента ЄК були широко використані насамперед для пропаганди в російських ЗМІ з метою дискредитації України та нашого євроінтеграційного курсу", - сказав Точицький.

Також читайте: "Наші спільні зусилля приведуть до того, що Україна буде членом ЄС", - Порошенко

На переконання посла, такі висловлювання напередодні набрання чинності Угоди про асоціацію "підривають і рівень нашої довіри, і наш серйозний рівень співпраці". Разом з тим, український дипломат констатував, що водночас Євросоюз надає "масштабну політичну та фінансову підтримку протидії агресії РФ, відзначає реформи, які здійснює Україна".

"Ми маємо дочекатися офіційних роз'яснень, але свою стурбованість ми висловили", - наголосив Точицький.

Нагадаємо, 29 серпня на конференції послів ЄС Юнкер нагадав, що Україна на сьогодні не є членом Європейського Союзу і НАТО.

"У світі зараз триває 60 війн, жодної немає у Європі, не враховуючи Україну, яка не є у ЄС. Я бачу, що мій друг Порошенко сказав декілька днів тому, що Україна є Європейським Союзом і НАТО, але зараз це не те і не інше. Я думаю, що ми повинні це мати на увазі", - сказав Юнкер.

24 серпня під час виступу на військовому параді з нагоди 26-ї річниці Незалежності України Порошенко заявив, що дорога в України одна - широкий євроатлантичний автобан, що веде до членства у Європейському Союзі та НАТО. За словами президента, "на 26-му році Незалежності ми успішно завершили боротьбу за ратифікацію Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Щоб заблокувати цей процес, Москва доклала ще більших зусиль, ніж свого часу до зриву підписання самого договору". "Та є така приказка: "Собаки брешуть, вітер віє, а караван (наш український караван) - іде".
Читайте також: В Естонії не акредитували журналістів Russia Today за їхню підривну діяльність
1 вересня Угода набирає чинності і стає для нас "дорожньою картою" реформ. А дорога у нас одна - широкий євроатлантичний автобан, який веде до членства в Європейському Союзі та НАТО", - додав глава держави.Источник: https://ua.censor.net.ua/n453449
VEhrdlVYSjBRemt3VEhKUmRHUkhRV1pPUTJrd1REZFNhRGxETkRCWllsSnFUa00yTUV4cVVYVlRSRkZ1VGtNME1FeHlVWFowUXpjd1RFRjJURGxEWkRCS1JGRnZkRU5sWms1RFJUQk1URkpuVGtNck1GbElVWFowUjA4d1RHTTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору