EN|RU|UK
 За кордоном
  11970  40

 В Угорщині вчені і студенти просять університет відкликати присвоений Путіну титул почесного доктора

путин

Учені кафедри конституційного права Дебреценського університету зробили відповідну публічну заяву.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, інтернет-портали Угорщини HVG і 24.hu оприлюднили заяву кафедри конституційного права Дебреценського університету про те, що вчені кафедри відмежовуються від рішення сенату (вченої ради) цього університету від 28 серпня про присвоєння президенту Росії Володимиру Путіну звання почесного доктора "honoris causa" цього навчального закладу.

Викладачі також висловили свою позицію в Фейсбуці: "Вихваляння автократів для нас неприйнятно, воно суперечить всьому, що ми представляємо в нашій академічній роботі".

Вчені кафедри конституційного права обурені тим, що сенат їхнього університету знехтував заслугами тих почесних докторів, які своєю самовідданою працею в тилу науки та освіти створювали престиж вишу.

У понеділок вчена рада пояснила своє рішення тим, що "уряд Угорщини і Росія завдяки Путіну відводять значну роль Дебреценському університету в інвестиційному проекті побудови другої черги АЕС Пакш-2".

З вимогою кафедри конституційного права Дебреценського університету погодився Інститут Кароля Етвеша (Ekint). У відкритому листі ця установа просить Дебреценський університет скасувати постанову про присвоєння Путіну почесного докторського звання, наполягаючи на тому, що вона незаконна і безпрецедента в посткомуністичній історії вищої освіти Угорщини.

Лист від імені Ekint підписали колишній кандидат на пост президента Угорщини Лаcло Майтени, чинний глава Інституту Кароля Етвеша, і Бернадеті Шомоді, виконавчий директор установи.

На негайному відкликанні постанови сенату Дебреценського університету наполягає також громадська організація молоді з Дебрецена Natív. Петицію Natív підписали вже понад 900 осіб.

"Ми говоримо про особистість, про яку Рада Європи однозначно заявила, що він (Путін - ред.) підтримує війну на сході України, в якій втратили життя понад 10 тисяч осіб і через яку мільйони громадян стали вимушеними переселенцями", - пояснили мотиви написання петиції організатори акції протесту з Natív.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n453498
VEhrdlVXNDVSMFF3V1V4U2JIUkRPVXg1TDFGME9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUV0UVVYWmtSMWN3VEV4UmRHUkhRVEJaU0ZGMVRrZERNRXhZVW1kdWVsRnZPVU42TUV3M1VtZE9SMG93VEdwUmRtUkRkdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору