EN|RU|UK
 Політика України
  6145  103

 ОБСЄ закликає Україну відмовитися від практики видворення іноземних журналістів

обсе

Обмеження щодо роботи іноземних журналістів можуть порушити зобов'язання України в рамках ОБСЄ в питаннях свободи засобів масової інформації.

В Організації з безпеки і співпраці в Європі закликали Україну відмовитися від практики видворення іноземних журналістів. Про це йдеться в листі представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра до міністра закордонних справ України Павла Климкіна, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Видворення журналістів або відмова їм у в'їзді в Україну - це тривожні і надмірні заходи, особливо, коли ці заходи позбавлені прозорості та належного механізму апеляції", - зазначає Дезір.

Він додав, що країни-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов'язання покращувати умови, в яких журналісти з однієї країни - члена організації виконують свої професійні обов'язки на території іншої країни. Також сказано, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ раніше вже звертався до української влади з приводу подібних інцидентів з участю журналістів, які працюють на російську державну телерадіокомпанію.

Зокрема, він нагадав, що 14 серпня СБУ затримала і депортувала Тамару Нерсесян, яка звинуватили в заподіянні шкоди національним інтересам України. Їй був заборонений в'їзд в Україну на три роки. Крім того, наголошується, що 26 липня співробітники СБУ депортували журналістку телеканалів "Росія 1" і "Росія 24" Марію Князеву.

Дезір також зазначив, що 25 серпня СБУ відмовила у в'їзді двом іспанським журналістам Антоніо Памплеге і Мануелю Анхель Састре і на три роки заборонили їм в'їзд у країну, як повідомляють, за "діяльність, спрямовану проти національних інтересів України".

Дезір закликав органи української влади утриматися від введення надмірних обмежень щодо роботи іноземних журналістів, які можуть порушити зобов'язання країни в рамках ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n453521
VEhrdlVXMTBRemN3V21KUmRrNUROakJhWWxGMlV6aDJNRXhpVW1jNVIwRXdURE5SYzA1RE56QmFZbEpuWkVkRE1FeHFVWFYwUTNkbVRrTmxNRXBJVVc5a1EwVm1Ua05vTUVwSVVXOHplbEZ2VGtNck1GbElVbXgwUjFBPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору