EN|RU|UK
 Політика України
  36808  83

 Литва озвучила "план Маршалла" для України в Європі та США. Ідея знаходить підтримку, - спікер Сеймасу Пранцкетіс

гройсман пранцкетис

Україна зацікавлена поглиблювати політичний діалог з Литвою в контексті відносин із Європейським Союзом та НАТО, а також всіляко розділяє і підтримує ідею влади Литви про формування своєрідного Плану Маршалла для України - переліку необхідних змін в соціально-економічній сфері та джерел їх фінансування.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі зі спікером Сеймасу Литовської Республіки Вікторасом Пранцкетісом, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Литовський парламентар уперше відвідує Україну.

"Ми запроваджуємо масштабні внутрішні реформи, і ми вдячні Литві за постійну підтримку. А ваша ініціатива Плану Маршалла дозволить пришвидшити модернізацію України, яка активно розпочалася. Це дуже правильний крок. І з нашої сторони ми готові забезпечити повну транспарентність всіх процесів", - сказав голова Уряду.

У свою чергу спікер Сеймасу Литви підкреслив, що Вільнюс був й залишається адвокатом України в Євросоюзі та НАТО в контексті, передусім, протидії військовій агресії Росії. "Але сьогодні на порядку денному ще й економічний успіх України. Саме тому й народилися ідея Плану Маршалла, яку ми озвучили та окреслили в Європі та США", - сказав Вікторас Пранцкетіс. Він повідомив, що ідея знаходить підтримку - як на політичному рівні, так і на рівні фінансування.

У ході зустрічі сторони також відзначили необхідність розвитку двосторонніх відносин, зокрема в сфері використання логістичних можливостей обох держав. Залізничний проект "Вікінг", ефективне використання українських та литовських портів та активна співпраця в рамках Транскаспійського транспортного коридору здатні стати точками росту для обох країн.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Проект "плану Маршала" для України представлений у ЄС і буде вивчено Єврокомісією, - посол Точицький

"Ми стабільні партнери", - додав голова Уряду.Источник: https://ua.censor.net.ua/n453579
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhST1F5c3dUQzlSZG5SRE9EQk1OMUZ6T1VOM1prNURZakJNYWxKbmRFTjVNRXhCUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору