EN|RU|UK
 Політика України
  19611  88

 Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі, - Гройсман

ес

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав українців з набуттям чинності Угоди про асоціацію (УА) між Європейським Союзом і Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з одного боку, та Україною з іншого боку.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Читайте також: "Наші спільні зусилля приведуть до того, що Україна буде членом ЄС", - Порошенко

"Вітаю усіх українців з новою віхою нашого шляху до ЄС! Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Це - надзвичайно важливий етап двосторонніх стосунків", - написав Гройсман.

"Проте, вже понад півтора року діє економічна частина Угоди - щодо зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Радий відмітити, що за цей час ЄС став головний торговельним партнером нашої країни. Наведу кілька цифр: наразі торгівля з країнами ЄС складає 41,1% від загального обсягу зовнішньої торгівлі товарами, а за перше півріччя 2017 року експорт товарів та послуг до ЄС зріс на 22,8% порівняно з аналогічним періодом 2016 року та склав $9,4 млрд. Маємо хороші результати, впевнено продовжуємо розвивати і поглиблювати співпрацю!" - наголосив Прем'єр-міністр.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі, - Гройсман 01

Також читайте: Єврокомісія виділила 50 млн євро для Фонду енергоефективності України, - Гройсман

Нагадаємо, з 2014 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС працювала обмежено. Політичну частину УА Україна-ЄС підписали 21 березня 2014 року під час саміту в Брюсселі. Перші підписи від ЄС поставили президент Європейської ради Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу. Перший підпис з української сторони поставив тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Економічну частину УА між Україною і ЄС, яка передбачає створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), було підписано 27 червня 2014 року на саміті ЄС у Брюсселі. З європейської сторони документ підписали Х. ван Ромпей і Ж. М. Баррозу, а з українського боку підпис поставив президент України Петро Порошенко.

Для набуття чинності УА мають ратифікувати всі 28 держав-членів ЄС та Україна. Європейський парламент ратифікував УА синхронно з Верховною Радою України 16 вересня 2014 року. Голосування в двох парламентах транслювали в режимі відеоконференції по телемосту.


Першими з країн-членів ЄС документ ратифікували Румунія, Литва та Латвія, останніми - Кіпр, Бельгія, Нідерланди.

У Нідерландах питання про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною було винесено на консультативний референдум, на якому 6 квітня 2016 року 61% голландців, які взяли участь у голосуванні, проголосували "проти". Однак результати референдуму не є обов'язковими до виконання для голландського уряду. Як наслідок, нижня палата Парламенту Нідерландів ратифікувала УА Україна-ЄС 23 лютого 2017 року, а Сенат Нідерландів (верхня палата) - 30 травня.

Після ратифікації УА парламентом Нідерландів було знято всі законодавчі перепони, які блокували офіційний запуск Асоціації Україна-ЄС. Нідерланди направили ратифікаційні документи в ЄС, і 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу оголосила про завершення всіх формальностей у процесі ратифікації, оскільки останній документ про ратифікацію передали на зберігання.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n453636
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору