EN|RU|UK
 Політика України
  49806  508
Матеріали за темою:

 Сьогоднішній день назавжди увійде в історію сильної і незалежної України, - Порошенко про початок дії УА з ЄС

порошенко

Президент України Петро Порошенко привітав українців з початком дії Угоди про асоціацію (УА) між Україною і ЄС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це Президент написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"1 вересня 2017 року, день, який назавжди увійде в історію нашої сильної та незалежної України. Сьогодні в повному обсязі набуває чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС", - написав він.

Президент нагадав, що з 1 січня 2016 року в Україні функціонує поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі з Євросоюзом: "За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами і послугами України з країнами ЄС зросла на 22%. Майже 40% нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз".


Також Порошенко зазначив, що відбулася історична зміна географічної структури українського експорту на користь збільшення його обсягів у країни ЄС: "Це вже незворотні процеси інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу".

Нагадаємо, з 2014 року Угода про асоціацію між Україною та ЄС працювала обмежено. Політичну частину УА Україна-ЄС підписали 21 березня 2014 року під час саміту в Брюсселі. Перші підписи від ЄС поставили президент Європейської ради Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу. Перший підпис з української сторони поставив тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Економічну частину УА між Україною і ЄС, яка передбачає створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), було підписано 27 червня 2014 року на саміті ЄС у Брюсселі. З європейської сторони документ підписали Х. ван Ромпей і Ж. М. Баррозу, а з українського боку підпис поставив президент України Петро Порошенко.

Для набуття чинності УА мають ратифікувати всі 28 держав-членів ЄС та Україна. Європейський парламент ратифікував УА синхронно з Верховною Радою України 16 вересня 2014 року. Голосування в двох парламентах транслювали в режимі відеоконференції по телемосту.


Першими з країн-членів ЄС документ ратифікували Румунія, Литва та Латвія, останніми - Кіпр, Бельгія, Нідерланди.

У Нідерландах питання про ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною було винесено на консультативний референдум, на якому 6 квітня 2016 року 61% голландців, які взяли участь у голосуванні, проголосували "проти". Однак результати референдуму не є обов'язковими до виконання для голландського уряду. Як наслідок, нижня палата Парламенту Нідерландів ратифікувала УА Україна-ЄС 23 лютого 2017 року, а Сенат Нідерландів (верхня палата) - 30 травня.

Після ратифікації УА парламентом Нідерландів було знято всі законодавчі перепони, які блокували офіційний запуск Асоціації Україна-ЄС. Нідерланди направили ратифікаційні документи в ЄС, і 11 липня 2017 року Рада Європейського Союзу оголосила про завершення всіх формальностей у процесі ратифікації, оскільки останній документ про ратифікацію передали на зберігання.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n453643
TUV3dlVteDBRekF3VEM5UmRVNUhRakJNUkZGMlpFTTVNRms0WnpCTVJGSm5aRU1yTUZsaVVteDBRM2N3V1dKU2JIUkhXRWxPUXpOSlRrZFZNRmxGZGt3NVEyWXdURGRTWjA1REt6QlphbEYwWkVNNU1FeHlVWFpwT0hZd1dWQlJjemxES3pCTVZGRnpTSHBSYzA1SFFqQk1OMUpvZEVkWE1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRWxVVVhOMFIwRXdURGRTWjJSREt6QlpOMUYwZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору