EN|RU|UK
 Політика України
  6108  19
Матеріали за темою:

 Юнкер про набуття чинності УА між Україною та ЄС: "Це свято для нашого Європейського континенту"

ес

Сьогодні Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи створення поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, набуває чинності в повному обсязі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться в прес-релізі, поширеному з цього приводу Зовнішньою дипломатичною службою ЄС у п'ятницю в Брюсселі

Зазначається, що Угода є основним інструментом для зближення України і ЄС: вона сприяє більш глибоким політичним зв'язкам і зміцненню економічних, а також забезпечує повагу загальних європейських цінностей. Поглиблена та всеохопна зона вільної торгівлі створює основу для модернізації торговельних відносин і економічного розвитку шляхом відкриття ринків і гармонізації законодавства, норм і правил з європейськими та міжнародними нормами.

З цієї нагоди президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав: "Рішучість - це чеснота. Сьогодні, попри всі труднощі, ми це зробили. З моменту набуття чинності Угодою про асоціацію з Україною Євросоюз виконує свої обіцянки нашим українським друзям. Я дякую всім тих, хто зробив це можливим: тим, хто стояв на Майдані, і тим, хто наполегливо працює, щоб реформувати країну. Це свято для нашого Європейського континенту".

У свою чергу Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент ЄК Федеріка Могеріні зазначила, що сьогодні "ми, нарешті, досягли того, над чим працювали в останні роки: тіснішої асоціації між Європейським Союзом і Україною".

"Це означає більш тісні зв'язки між нашими громадянами, великі ринки і більше можливостей для бізнесу та підприємців, збільшення обміну досвідом, інформацією та експертизою. Це показує, що ми поділяємо ті само цілі, і що український народ може розраховувати на підтримку і співпрацю з Європейським Союзом в найближчі роки", - запевнила вона.

Єврокомісар з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоханнес Хан переконаний, що "пожинати плоди зближення з ЄС будуть майбутні покоління громадян України".

"Уже видно перші конкретні результати реалізації Угоди: експорт України в ЄС зріс, а ЄС підтвердив свої позиції як перший торговий партнер України. Безпрецедентними були недавні зусилля України, спрямовані на реформи, хоча ще залишається багато роботи, зокрема, повинні бути продовжені зусилля у боротьбі з корупцією. Європейський Союз буде продовжувати підтримувати зусилля України щодо здійснення реформ своїм досвідом і фінансовою підтримкою", - підкреслив єврокомісар.

У прес-релізі також наголошується, що Європейський Союз беззастережно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також масштабні зусилля української влади щодо реформування країни та економіки, що повністю розкриє потенціал Угоди про асоціацію і принесе користь українському народу".

Нагадаємо, в рамках Угоди про асоціацію Україна взяла на себе зобов'язання з проведення структурних реформ у сфері демократії, прав людини, верховенства права, ефективного управління, торгівлі та сталого розвитку.

В Угоді також передбачено розширення співпраці в галузі охорони навколишнього середовища, соціального розвитку і захисту, транспорту, захисту прав споживачів, забезпечення рівних можливостей, освіти, молоді та культури, промисловості та енергетики.

Набуття документом чинності дасть змогу надати нового імпульсу співробітництву в таких сферах, як зовнішня політика і політика безпеки, правосуддя, оподаткування, управління державними фінансами, науці і технології, освіта і цифрові технології. Переговори щодо Угоди про асоціацію велися з 2007 по 2011 роки.

Документ був підписаний 21 березня і 27 червня 2014 року. Значна частина Угоди про асоціацію тимчасово застосовувалося з 1 листопада 2014 року, а з 1 січня 2016 року було застосовано поглиблена і всеохопна зона вільної торгівлі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності в повному обсязі, - Гройсман

Источник: https://ua.censor.net.ua/n453651
TUV3dlVteDBRekF3VEM5UmRVNUhRakJNUkZGMlpFTTVNRms0WnpCTVJGSm5aRU1yTUZsaVVteDBRM2N3V1dKU2JIUkhXRWxPUXpOSlRrZFZNRmxGZGt3NVEyTXdURGRSY3psRE1UQlpSRkpzZEVNNU1GcGFPREJMTjFGMlpFTTJNRXhZVW1kSWVsRnRaRU1yTUV4UVVYTk9Remt3VEROUmRHUkhRa2xPUTFRd1RFUlJkbE00ZGpCWlVGRnpPVU1yTUV4VVVYTkllbEZ6VGtkQ01FdzNVbWgwUjFjd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dTVlJSYzNSSFFUQk1OMUpuWkVNck1GazNVWFIzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору